Matematyka Niny Gluckstein

Wydawnictwo: Książnica
6 (15 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Die Mathematik der Nina Gluckstein
Agnieszka

Przewrotna, nostalgiczna opowieść o daremnych poszukiwaniach matematycznej formuły miłości. Równie wyrafinowana i mądra, jak pełna uczuciowego napięcia. Jej bohaterowie - ludzie nieprzeciętni kochają i skutecznie walczą o miłość.Opis miłości sprowadzony jest do tego, co najważniejsze. Czy rzeczywiście Nina Gluckstein wie, na czym polega miłość i prawa jej funkcjonowania? Wydaje się, że zgłębiła te reguły, zastosowała je, przeżyła i wreszcie odcierpiała to wszystko. Zapewniła ukochanemu mężczyźnie i sobie w tym związku najwyższe szczęście tak trwałe, jak samo życie: ale za jaką cenę!

źródło opisu: https://merlin.pl/matematyka-niny-gluckstein-esther-vilar/1358803/

źródło okładki: https://merlin.pl/matematyka-niny-gluckstein-esther-vilar/1358803/

Nathalie22112 | 2013-09-18

Nigdy nie sądziłabym, że owa powieść przypadnie mi do gustu. Jednak wciągnęła mnie, zaczarowała, zmusiła do refleksji, sprawiła, że momentami było mi ciężko oddychać.
Bohaterka, czy jest inteligentna? Ale owszem. Każda kobieta szuka sposobów, aby zatrzymać przy sobie swoją drugą połówkę. Kombinuje, poszukuje i cóż.. Nie każdej się to udaje, co więcej rzadko której. Nina jednak nie jest typową kobietą. Rozpracowuje swojego wybranka z matematyczną dokładnością. I właśnie, dlatego jest w jego oczach wręcz bóstwem. Jest niedostępna, momentami wydaje się, że chłodna i wyniosła, jednak w środku bardzo wrażliwa, żarliwie pragnąca zatrzymać przy sobie swojego ukochanego.
Moim zdaniem lektura ta zasługuje na to, aby poświęcić jej czas. Może i Ty dzięki niej odnajdziesz klucz do ciągłego podsycania ognia swojej miłości?

magda | 2016-10-05
zabamkp | 2016-05-10