Zobaczone

Seria: Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5
Wydawnictwo: a5
poezja
ŁuP

Akcja liryczna wielu wierszy zamieszczonych w zbiorze, nieprzypadkowo zapewne zatytułowanym "Zobaczone", rozgrywa się właśnie w scenerii świata widzianego oczami nie tylko poetki, ale również podróżniczki: w Paryżu i Lizbonie, w Pradze i Londynie, w Wenecji i Nowym Jorku, w Słowacji i Szwecji. Opisy Julii Hartwig są niezwykle obrazowe, wyrafinowane pod względem plastycznym i tak sugestywne, że możemy powiedzieć, iż dzięki nim nie widząc, widzimy.

Janusz Drzewucki

Książka była nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2000.

źródło opisu: Wydawnictwo a5, 1999

źródło okładki: www.wydawnictwoa5.pl

osiempalcow | 2017-02-17
Przeczytana: 06 lutego 2017

Ciekawy tomik, krótkie refleksje, dużo o przyrodzie, trochę o religii. Ogólnie trafne.

Medellin | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Julia Hartwig oprowadza nas po miejscach jej bliskich, tych zwyczajnych, jak brzeg morza, park czy las, jak również tych bardziej odległych: po Nowym Jorku, Gotlandii, Portugalii, Francji.

Jak zawsze obrazy pięknie ubrane są w słowa.

ŁuP | 2012-02-03

Wspaniale "Zobaczone"! Wspaniałe!