Zgłosuj na książki roku 2017

Psychologia pozytywna. Nauka o szczęściu, zdrowiu, sile i cnotach człowieka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
brak tytułu oruyginału, zbiór tekstów
Psychologia, szczęście
Magic

Jak żyć szczęśliwie i jak unikać nieszcześcia?
Co wynika z pogoni za szczęściem?
Co oznacza mądre i sensowne życie?
Czy optymizmu można się nauczyć?
Od czego zależy szczęście i które aspekty życia są zależne od szczęścia?

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,6479,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,6479,0,1,nowosci.html

Kasia | 2015-05-12

Na książkę składa się wybór tekstów badaczy zajmujących się obszarem psychologii pozytywnej. Nie zabrakło najbardziej znanych nazwisk, jak Martin Seligman, Mihaly Csikszentmihalyi czy Michael Argyle. Kilka rozdziałów przygotował redaktor. Psychologia pozytywna pod redakcją Czapińskiego to pozycja o charakterze zdecydowanie naukowym, ze wszystkimi tego zaletami i wadami.

Jeśli chodzi o plusy, to przede wszystkim warto podkreślić, że mamy do czynienia z ponad czterystoma stronami solidnych treści, wieloma doniesieniami z badań, analizami teoretycznymi. Dla osoby zawodowo działającej w obszarze szeroko pojętego zdrowia psychicznego może to być lektura wiele wnosząca. Zdecydowanie książkę polecam osobom działającym w zawodach pomocowych: psychoterapeutom, trenerom, coachom, nauczycielom. Trzeba się jednak uzbroić w ołówek, samoprzylepne karteczki i dużą dozę wytrwałości, żeby te wszystkie treści przyswoić. To jest coś, co może niestety zniechęcać do lektury.

Pozostała część...

Julia92 | 2017-02-04