Nasze ryby

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Książka zawiera opisy znacznej części ryb, występujących w polskich wodach: podstawowe informacje o miejscach występowania i zasobach wypatrzenia, zwyczajach życiowych oraz cechach pozwalających na rozpoznanie. została napisana z myślą o turystach, żeglarzach czy weekendowych spacerowiczach, ale także o wędkarzach. Dla nich może mieć znaczenie szczególne. Błędne bowiem rozpoznanie zdobyczy (o co czasem nietrudno) może prowadzić do poważnego konfliktu z prawem. Wartość książki podnoszą doskonałe ilustracje ryb, autorstwa Jacka Brodowskiego.

Hubert | 2015-01-18
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane, Posiadam

Bardzo ciekawa książka przedstawiająca rodzaje, życie, wygląd odwzorowany na ładnych obrazkach wielu ciekawych ryb żyjących w naszych pięknych polskich wodach. Ciekawym dodatkiem w tej książce są przykładowe przepisy kulinarne do danej ryby oraz nazwy ryb w różnych językach obcych.

sabina | 2014-01-26
headshot69 | 2013-03-25