83-85605-23-1
historyczna
Marek

Kampania prasowa związana z wyborem Gabriela Narutowicza na prezydenta, dyskusje i polemiki w dziesięciolecie odzyskania niepodległości, spór wokół decyzji o utworzeniu obozu w Berezie Kartuskiej, obyczajowe kampanie prowadzone przez Boya i przeciwko niemu, głosy publicystów na temat wojny domowej w Hiszpanii - to tylko niektóre z batalii prowadzonych na łamach prasy II Rzeczpospolitej, które zostały zaprezentowane w tej książce. Czytelnik znajdzie tu wypowiedzi najświetniejszych publicystów okresu międzywojennego, reprezentujące szeroki wachlarz stanowisk, poglądów i temperamentów dziennikarskich. Podczas lektury tekstów sprzed kilkudziesięciu lat wielokrotnie nasuwają się analogie ze współczesnymi kampaniami publicystycznymi; jest to również doskonała okazja, aby porównać poziom merytoryczny i styl polemik prasowych wówczas i obecnie. Dlatego, pomimo historycznej tematyki, "Nie szablą, lecz piórem" jest pod wieloma względami książką niezwykle aktualną, często pasjonującą, zawsze pouczającą.

źródło opisu: Z okładki

źródło okładki: Własne