Tragedia wśród lodów. Pamiętnik wyprawy S. A. Andree'go do bieguna

Okładka książki Tragedia wśród lodów. Pamiętnik wyprawy S. A. Andree'go do bieguna Salomon August Andrée
Salomon August Andrée Wydawnictwo: Książka i Wiedza turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Med Örnen mot polen : Andrées polarexpedition år 1897
Książka i Wiedza
1957-01-01
1957-01-01
Jerzy Mikołajski, Bolesław Olszewicz
Salomon August Andrée biegun północny polarnicy wyprawy polarne odkrycia i badania szwedzkie

,, .... Dlaczego jedne sanie z najważniejszym dobytkiem stoją załadowane , jakby miano za chwilę zatrąbić do wymarszu?
Na te pytania nie będzie nigdy odpowiedzi z wyjątkiem tej , którą dał norweski łowca fok :
,, Zasnęli. Zimno dobiło ich"" ""

fossa , może to jest jedyna odpowiedź , o której w swojej opinii wspomniałaś (?)

,, Zasnęli. Zimno dobiło ich"" ""

Dziwi mnie brak jakiejkolwiek próby wyjaśnienia co się stało się na wyspie Vito. Tym bardziej, że książka jest tak bogata w opisy szczegółów technicznych, geograficznych i innych. Nie ma za to ani słowa do jakich wniosków doszła komisja zajmująca się tą sprawą. Wiemy prawie wszystko tylko nie wiemy co się stało (albo co mogło się stać). Żadnych hipotez, żadnych wniosków... Jak dla mnie książka jest po prostu niedokończona ...

Opis wyprawy na podstawie dzienników OK. Druga część książki szczegółowo opisująca miejsce i okoliczności znalezienia szczątków dużo mniej ciekawa, nie skończyłem czytać.

Książka zawiera opis niesamowitej wyprawy polarnej, podczas której trzech Szwedów postanowiło dolecieć na biegun północny balonem. Uczestnicy wyprawy zginęli podczas drogi powrotnej a ich los pozostał nieznany przez 33 lata, po których w 1930 roku ich szczątki zostały odnalezione. Na miejscu ostatniego obozu znaleziono dzienniki wyprawy, dzięki którym poznajemy jej losy aż do samego końca.

• Szwecja_Skandynawia_Kraje nordyckie
  • Północ (i południe)
  • Antarktyka, Arktyka. Świat polarny
  • Marynistyczne, arktyczne
  • Młodzieżowe: przygodowe
  • Ze strychu
  • Polarniczo

Dodaj cytat z książki Tragedia wśród lodów. Pamiętnik wyprawy S. A. Andree'go do bieguna