802 procent normy

Wydawnictwo: Fundacja Imago Mundi
poradniki

Nowa Huta ? dawny symbol nowoczesności i postępu, sztandarowe przedsięwzięcie pierwszych lat wprowadzania nowego ustroju w Polsce po 1945 roku. Kiedy oglądamy zdjęcia Makarewicza i Pentala, uderza w nich pewien wspólny ton: silnie zaznaczony, odautorski komentarz, często ironiczny wobec rzeczywistości stąd przez dziesięciolecia wiele z tych zdjęć nie mogło się nigdzie ukazać. W ich fotografiach widać odbicie ówczesnych światowych trendów, do których nawiązywali dzięki intuicji i wrażliwości.

Arek | 2014-08-03

Uwielbiam zdjęcia z tego albumu. Fotografie na światowym poziomie.

Jan Bińczycki | 2011-12-26
Łukasz | 2012-10-04