Od Batohu do Żwańca. Wojna na Ukrainie, Podolu i o Mołdawię 1652–1653

Okładka książki Od Batohu do Żwańca. Wojna na Ukrainie, Podolu i o Mołdawię 1652–1653 Tomasz Ciesielski
Okładka książki Od Batohu do Żwańca. Wojna na Ukrainie, Podolu i o Mołdawię 1652–1653
Tomasz Ciesielski Wydawnictwo: INFORTeditions Seria: Bitwy/Taktyka historia
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Bitwy/Taktyka
Wydawnictwo:
INFORTeditions
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788389943231
Tagi:
wojskowość staropolska wojny kozackie
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Studia nad konfederacją tarnogrodzką i Sejmem Niemym Tomasz Ciesielski, praca zbiorowa
Ocena 6,0
Studia nad kon... Tomasz Ciesielski, ...
Okładka książki Strategie choreograficzne. Nowe perspektywy Mariusz Bartosiak, Tomasz Ciesielski
Ocena 0,0
Strategie chor... Mariusz Bartosiak, ...
Okładka książki Biblioteka Epoki Nowożytnej 5/II/2016 Hortus bellicus Andrzej Adam Majewski, Konrad Bobiatyński, Tomasz Ciesielski, Przemysław Gawron, Zbigniew Hundert, Krzysztof Kossarzecki, Piotr Kroll, Dariusz Kupisz, Dariusz Milewski, Marek Plewczyński, Andrzej Rachuba, Tadeusz Srogosz, Marek Wagner
Ocena 0,0
Biblioteka Epo... Andrzej Adam Majews...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
687
251

Na półkach: , , ,

Lata 1652-53 były okresem najgłębszego upadku staropolskiej wojskowości w XVII wieku. Fatalna klęska pod Batohem, nieudolna wyprawa Czarnieckiego na Monasterzyska i dreptanie w miejscu całej armii królewskiej aż do założenia obozu w Żwańcu, gdzie więcej żołnierzy zginęło z głodu i chorób niż w walce to tylko niektóre z opisywanych tu wydarzeń. Niniejsza książka w ciekawy sposób przybliża czasy, gdy polscy dowódcy obawiali się powtórki ze Zborowa, a kozaccy z Beresteczka, w wyniku czego nie doszło do żadnego decydującego starcia. Finałem była ugoda Kozaków z Rosją.

"Od Batohu do Żwańca" prostuje i uzupełnia istniejące publikacje, zwłaszcza pozycje Dariusza Milewskiego i Wojciecha Długołęckiego. Ciesielski obala niektóre tezy z innych opracowań, np. HB-eka Długołęckiego o bitwie pod Batohem. Również mapki faz tej tragicznej bitwy z 1652 roku są tu o wiele lepsze niż w książce wydanej przez Bellonę. Autor jest uznanym naukowcem, zatem nie dziwi potężna bibliografia złożona z rękopisów, druków i obfitej literatury przedmiotu w kilku językach. Na minus fatalna korekta, ale to smutny standard tego wydawnictwa oraz brak opisu sytuacji między zawarciem ugody białocerkiewskiej a bitwą pod Batohem (książka Ciesielskiego zaczyna się w momencie bitwy, zainteresowani muszą doczytać o wydarzeniach z zimy i wiosny 1652 w HB-eku). Gratka dla pasjonatów.

Lata 1652-53 były okresem najgłębszego upadku staropolskiej wojskowości w XVII wieku. Fatalna klęska pod Batohem, nieudolna wyprawa Czarnieckiego na Monasterzyska i dreptanie w miejscu całej armii królewskiej aż do założenia obozu w Żwańcu, gdzie więcej żołnierzy zginęło z głodu i chorób niż w walce to tylko niektóre z opisywanych tu wydarzeń. Niniejsza książka w ciekawy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
854
136

Na półkach: , , ,

To chyba jedna z najlepszych książek z tej serii. Autor oparł swoją pracę na polskich i zagranicznych źródłach. Znajdziemy tu bardzo dobry opis bitwy pod Batohem, działania wojenne i polityczne w państwach naddunajskich. Temat jest niezwykle ciekawy, w naszej świadomości powstanie Chmielnickiego to bitwa pod Żółtymi Wodami, Zbaraż i Beresteczko. Polityka mołdawska Chmielnickiego i zaangażowanie innych państw w wojnę domową RON jest mało znana.

To chyba jedna z najlepszych książek z tej serii. Autor oparł swoją pracę na polskich i zagranicznych źródłach. Znajdziemy tu bardzo dobry opis bitwy pod Batohem, działania wojenne i polityczne w państwach naddunajskich. Temat jest niezwykle ciekawy, w naszej świadomości powstanie Chmielnickiego to bitwa pod Żółtymi Wodami, Zbaraż i Beresteczko. Polityka mołdawska...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    22
  • Przeczytane
    15
  • Posiadam
    11
  • Historia
    5
  • historia
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Nowożytność
    2
  • Polityka
    1
  • Polska
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Od Batohu do Żwańca. Wojna na Ukrainie, Podolu i o Mołdawię 1652–1653


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne