Malujemy ikony

Wydawnictwo: RM
Icone
Ikony, technika
poradniki

Sposób malowania ikon nie zmienił się od starożytności. Te religijne i symboliczne obrazy nadal powstają w wyniku zastosowania tradycyjnych technik malarskich i starych wypróbowanych metod pozłacania. Dzięki tej książce poznasz nie tylko historię ikon, ale przede wszystkim poszczególne etapy ich tworzenia. Dowiesz się, jakie wybrać materiały i barwniki, jak przygotować podobrazie, wykonać szkic, położyć sankir i złoto. Nauczysz się gruntować obraz, nakładać farby i werniks. Każdy etap pracy został szczegółowo opisany i zilustrowany kolorowymi zdjęciami.

Miśka | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Jeszcze wiele czasu spędzę pewnie z tą książką, bo pora doczytać to i owo, a potem zająć się stroną praktyczną pisania ikon :)

JeanneDuSoleil | 2015-01-08
jolene7 | 2014-01-26