Bajki Misia Fisia

Wydawnictwo: Znak emotikon
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-240-1755-3
Ag2S

Bajki Misia Fisia to takie małe historyjki, żeby było weselej. Weselej, czyli - lżej. Najnowsza książka Wojciecha Bonowicza to zbiór niezwykłych, mądrych, czasem zabawnych a czasem smutnych opowiastek, które zachęcają do zadumy i wrażliwego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Kto by pomyślał, że mały, trochę nieporadny Miś, który nie potrafi nawet pisać, jest tak wnikliwym...

Najnowsza książka Wojciecha Bonowicza to zbiór niezwykłych, mądrych, czasem zabawnych a czasem smutnych opowiastek, które zachęcają do zadumy i wrażliwego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Kto by pomyślał, że mały, trochę nieporadny Miś, który nie potrafi nawet pisać, jest tak wnikliwym obserwatorem!

Dodatkową gratką dla czytelników są subtelne i oryginalne ilustracje, których autorem jest Bartosz Waglewski, czyli Fisz.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3269,tytu...»

mimbla5 | 2016-09-06
Na półkach: Przeczytane, Dziecinne
Przeczytana: 06 września 2016

"Bajki..." - urocze, dowcipne, wciągające, mądre, - to perełka, którą sami będziecie wałkować przed snem od okładki do okładki, albo na wyrywki, albo łaskawie przekażecie ją dziecku, żeby poczytało sobie samo. Historie są króciutkie i podane w całości drukowanymi literami, co bardzo ułatwia lekturę. I w ogóle duże brawa dla wydawnictwa za odważny projekt typograficzny. To on "robi" książkę i to dla niego chcę ją mieć w biblioteczce.

Brydzia | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Momentami smutne, ale za to jakie prawdziwe.

Otylia | 2016-05-20
Przeczytana: 16 maja 2016

Rewelacyjna książka i absolutnie nie dla dzieci. Niektóre bajki okrutne, niektóre bardzo mądre, a co najważniejsze - wszystkie krótkie. Dzięki temu książka do przeczytania podczas obiadu, ale zapisuje się w pamięci na bardzo długo.
"Pewien starszy pan zapłakał: przez całe życie zbierałem znaczki, a wyrzucałem listy" - czy to nie piękna bajka? W jednym zdaniu taka mądrość!

buraukkaforesee | 2016-02-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2016

Ta książka jest napisana jakby wymyśliło ją dziecko, jednakże nie sądzę, aby była odpowiednia dla dzieci do czytania. Przypomina mi szwedzki film od tytułem Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu. Mi się oba te dzieła podobają, ale dziwny ze mnie człowiek i możliwe, że gusta me źle poprowadzą czytelników czytających tą recenzję.

Sosnowaigielka | 2016-02-05

Miś Fiś pisze "małe prózki". Sam jest też mały, ale ma wielkie przemyślenia. Miś Fiś potrafi zaskarbić sobie serce swoim wyglądaniem i myśleniem. Jego bajki są pogodne nawet w ulewie.

Snoopy | 2015-12-11
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Kapitalna książka! Jest poezja, mądrość, humor, brawura, a nie ma fabuły, morału, puenty... Chyba jednak bardziej dla dorosłych, niż dzieci. A może jednak nie?

EzraelQerim | 2015-12-08
Przeczytana: 2014 rok

Otrzymana w prezencie, jest świetną książką dla każdego dorosłego.
Tak, nie są to bowiem bajki dla dzieci. Dziecko nie odnajdzie w tej książce atmosfery jaka jest utarta "dla dzieci".
Są to krótkie historyjki, które podane w sposób "dla dziecka" tak naprawdę zwracają się do dorosłego czytelnika by ten się zadumał.

Stoi u mnie na przodzie regału :)

edzia1926 | 2015-11-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bajki nie tylko dla dzieci. Mądre "małe prózki" także, a może przede wszystkim, dla dorosłych. do tego niesamowicie przyjemna grafika Fisza.

"Bogacz
Żył sobie bogacz, który miał dużo dzieci.
Jego dzieci nie były szczęśliwe.
Ale miały wszystko."

"Księżniczka
Była księżniczka, która często płakała.
Różni kawalerowie chcieli się z nią ożenić
Z powodu pieniędzy jej ojca.
Płakała.
Płakała.
Aż w końcu zaczęła nienawidzić."

Wiola Wioleta | 2014-11-26

Żenujące teksty, które nie bawią. Pytania i teksty odbiegają od dziecięcego poziomu są chyba napisane z musu i stylizowane na "fajne", to nie jest poczucia humoru dzieci.

ani_anka | 2012-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2012

to jest moje poczucie humoru, urocze są te króciutkie bajeczki