zabójca w dziecinnym pokoju. Przemoc i gry komputerowe

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
poradniki

Gry komputerowe i Internet stały się dziś częścią tożsamości dziecka i młodego człowieka . Olbrzymie zainteresowanie nimi jest faktem, z którym nie bardzo umieją sobie radzić rodzice, przeczuwający płynące stąd zagrożenia, ale i możliwe korzyści.

Reminiscencja | 2013-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Przeczytałam tę książkę dziś na zajęciach (co nie świadczy zbyt dobrze o samych zajęciach; coś trzeba było robić).
Przez cały czas miałam niejasne poczucie, że nie umiem ocenić tej książki. Że nawet nie wiem jakie stanowisko ma autor. Same ogólniki itd. Dużo o wychowaniu, mało o samych grach, w sumie nic szczególnego.

Z pomocą przyszedł mi fragment ze strony 141, który zacytuję w całości:
"Historie w grach nie wywołują poruszenia, bo nie są istotne dla graczy. "To, co opowiadają gry, ma niewiele wspólnego z filmem, a dużo z fizyką - uważa Mertens - a to, co dzieje się w grze, mało wspólnego z literaturą, a dużo z architekturą. Zaś to, co gry osiągają, jest w niewielkim stopniu psychologią, a w dużym logistyką. Ważniejszy jest wygląd joysticka niż postaci."
Także postacie są tylko środkiem do celu. Zadziwiające jest także to, że gry komputerowe posługują się takimi samymi środkami przy budowaniu dramaturgii jak filmy: muzyką, obrazami, hałasami i profesjonalnymi narratorami. A...

Molek | 2016-10-26
Przeczytana: październik 2016