Zaratustra. Bóg, który tańczyć potrafi. Komentarze do "Tako rzecze Zaratustra" Friedricha Nietzsche

Wydawnictwo: K0s
8 (26 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki

yggdrasil84 | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Czy uczeń przerósł Mistrza? Nie sądzę bo Mistrz zasługuje na 11 gwiazdek. Poza tym pytanie zostało źle postawione. Nie wiadomo bowiem tak do końca kto jest tutaj uczniem a kto Mistrzem, gdyż zarówno Nietzsche jak i Osho dorównują sobie nawzajem. Książka przedstawia komentarze Osho do wybranych fragmentów "Tako Rzecze Zaratustra" F. Nietzschego. I w znacznej większości przypadków znakomicie się ze sobą zgadzają a Osho także czasem dokonuje interpretacji gdyż Nietzsche pisze językiem dość alegorycznym, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć jego dzieło.

Niniejsza praca ma wyjątkowo antyreligijny wydźwięk. Osho chyba uwielbia rozpisywać się o niedorzecznościach religii. Kiedyś przyszło mi czytać książkę "O Religii. Dyalog" A. Schopenhauera gdzie dwaj bohaterowie zastanawiali się nad przydatnością religii w życiu społecznym. Jeden jej bronił, chociażby ze względów politycznego i społecznego porządku, drugi zaś wierzył, że świat mógłby się obejść całkowicie bez wiary i nie popadłby w...

rysiuek | 2014-03-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Wspaniała interpretacja To rzekł Zaratustra, a także wstęp i omówienie wielu ciekawych aspektów filozofii Osho. Z dowcipem, częstymi wstawkami ułatwiającymi zrozumienia kwestii z książki Nietschego. Świetna pozycja. Bardzo mądra książka.

Mateusz Porwoł | 2013-05-25
Przeczytana: maj 2013

Dzięki niej zrozumiałem sentencje Zaratustry. Doskonała książka. Polecam każdemu kto czytał, bądź przerabiał to w czasach liceum i zna tylko to co wygadywały nauczycielki polaka. Znakomity wgląd OSHO. POLECAM!

asterienz | 2016-02-02
Karolina | 2016-01-23