Dorośli zbyt wcześnie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
poradniki

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza kontakty rodziców z dziećmi zmalały o czterdzieści procent. Jesteśmy bardziej wydajnie i lepiej zorganizowani, dzięki czemu zwiększamy tempo życia. W rezultacie tego stajemy się bardziej niecierpliwi i ta postawa ustawicznego pośpiechu zmniejsza szacunek dla okresu dzieciństwa i dojrzewania. W książce autor przygląda się szczególnie uważnie trzem najważniejszym czynnikom wpływającym na przedwczesne wchodzenie dzieci w dorosłość: rodzicom kulturze młodzieżowej i zagrożeniom, które niesie oraz zasadom wychowawczym.

Aniołeczek | 2011-02-18