Ludzie podczas zmian w organizacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Zmiany są naturalnym procesem, który codziennie towarzyszy ludziom i organizacjom. Przeobrażenia ekonomiczne, polityczne i społeczne, jakie dokonały się w ostatniej dekadzie XX wieku, nasiliły występowanie tego zjawiska. Firmy i instytucje muszą obecnie ograniczać swoje koszty, zwiększać efektywność, a przede wszystkim działać o wiele szybciej. Odnalezienie się we współczesnych realiach i sprostanie im wymaga od organizacji wzmożonej aktywności, elastyczności i podejmowania nowych wyzwań. To z kolei związane jest z ryzykiem i niepewnością, budzi także wiele obaw i wątpliwości zarówno wśród pracowników, jak i kadry menedżerskiej. Dla współczesnych organizacji właściwie nie ma alternatywy. Jeśli chcą się utrzymać na rynku i umocnić swoją pozycję, muszą posiąść umiejętność stosowania nowoczesnych metod zarządzania, zwłaszcza dostosowywania się do warunków zewnętrznych i umiejętność przetrwania sytuacji kryzysowych. Ważne jest, aby w podejmowanych działaniach zawsze widzieć ludzi, bowiem wszelakie zmiany ich dotyczą. Ludzie podczas zmian w organizacji to publikacja, która adresowana jest do szerokiego grona odbiorców. To swego rodzaju poradnik, który zawiera szereg wskazówek, jak należy przeprowadzać zmiany i jakie mogą być zachowania ludzi podczas tego procesu. Monografia ta zawiera również szereg wskazówek dotyczących zarówno wymiaru teoretycznego, jak i praktycznego.