Architektura przemysłowa Wrocławia w początkach industrializacji

Wydawnictwo: Wrocławskie Towarzystwo Naukowe
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7374-040-2
historia

Książka prezentująca rozwój architektury przemysłowej Wrocławia - hut, zakładów produkcyjnych, fabryk - rozrzuconych po Wrocławiu i w jego bezpośredniej okolicy. Oprócz wyczerpującego omówienia zagadnień konstrukcyjnych i architektonicznych znaleźć tu można liczne zdjęcia, plany, rzuty i ryciny.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Nie jest źle, chociaż spodziewałam się czegoś innego - z oczywistych względów większość opisywanych przez Gerbera obiektów nie zachowała się albo nie dotrwała do czasów obecnych w niezmienionej postaci, stąd cenne są lustrujące tekst plany i rzuty: wielka szkoda, że niedostępne są ryciny ani szkice prezentujące same budynki lub ich wnętrza.
Samo omówienie budynków - typów konstrukcji i zastosowanych rozwiązań technicznych - dla laika może nie zawsze jasne, ale dające przynajmniej jakieś wyobrażenie o wrocławskich fabrykach.

Turms | 2012-06-26
Na półkach: Przeczytane, Wrocław
Przeczytana: 2011 rok
srutututuu | 2014-11-28