Bażanty

Wydawnictwo: OWG
flora i fauna

Mróz Emilia HOŹA Rok wydania 2003 Stron: 140 Format: 14.5x20.5cm Oprawa: Kartonowa FoliowanaZainteresowanie wolierowym chowem bażantów w Polsce zawsze było duże. Po II wojnie światowej wiele inicjatyw i pracy w upowszechnianiu cho­wu tych ptaków wykazał Polski Związek Łowiecki i byłe Państwowe Gospo­darstwa Rolne. Na terenie Wielkopolski w gospodarstwach o wysokiej kultu­rze gospodarki rolnej i leśnej potrafiono zapewnić bażantom dobre warunki w chowie wolierowym i otwartym. Sukcesy takie osiągnęło także wiele go­spodarstw na Mazowszu, Lubelszczyźnie, a nawet na terenach Warmii i Ma­zur zawsze jednak były to duże gospodarstwa, w których pracowali ludzie zainteresowani doskonaleniem warunków chowu bażanta. Współpraca go­spodarstw rolnych z naukowcami Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu i wyższych uczelni w całym kraju pozwoliła zdo­być wiadomości o doskonaleniu warunków chowu i użytkowania bażantów na wolności i w chowie zamkniętym.

KlaudiaWolanowa | 2017-05-06