Serce w chmurach

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Wydawnictwo: Bukowy Las
The Statistical Probability of Love at First Sight
Ag2S

Ten dzień wyglądał na najgorszy w całym życiu siedemnastoletniej Hadley Sullivan. Utknęła na lotnisku w Nowym Jorku, spóźniona o cztery minuty na lot do Londynu i najprawdopodobniej również na drugi ślub ojca żeniącego się z kobietą, której nawet nie poznała, a więc i nie polubiła. Wtedy, w zatłoczonej poczekalni, spotkała chłopaka idealnego. Był Anglikiem, miał na imię Oliver i rezerwację na najbliższy nocny lot do Londynu. Tuż obok miejsca Hadley...
Zbiegi okoliczności i dziwne przypadki odgrywają wielką rolę w tej dowcipnej powieści o związkach rodzinnych, drugich szansach, jakie daje nam życie, a zwłaszcza o młodzieńczej pierwszej miłości. Rozgrywająca się w ciągu zaledwie 24 godzin historia Hadley i Olivera przekonuje, że prawdziwa miłość może nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie i miejscu, że strzały Amora znajdują drogę do ludzkich serc nawet w nowoczesnym świecie, w którym tak łatwo spóźnić się na samolot i tak trudno zauważyć to, co najważniejsze.

"Serce w chmurach" zauroczy nie tylko rówieśników powieściowych bohaterów, ale spodoba się czytelnikom w każdym wieku, wzruszając, rozśmieszając
i przypominając, czym są motyle w brzuchu oraz gromy z jasnego nieba. Okazuje się bowiem, że statystyczne prawdopodobieństwo miłości od pierwszego wejrzenia nie jest wcale takie małe!

źródło opisu: http://www.bukowylas.pl/content/ksiazka/serce-w-chmurach

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/content/ksiazka/serce-w-chmurach

magsta1995 | 2019-08-28
Przeczytana: 15 stycznia 2018

"Serce w...

Kasandra Kamińska | 2019-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2019 ✔️
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Lekka i przyjemna. Szybko sie czyta pomimo prostej lecz ciekawej fabule. Polecam na deszczowe dni do herbaty.

Ivanerda | 2018-10-24

Gdybym mogła, dałabym więcej gwiazdek. Niestety nie mogę, bo książka nie jest rewelacją, która zwala z nóg na długie godziny. Jest za to świetną historią - taką, którą czyta się pod kocem w zimowe wieczory, gdy nic innego akurat nie ma się pod ręką.
Nie ma w niej żadnej zagadki (od razu domyśliłam się na jaką uroczystość zmierza Oliver, było to wręcz oczywiste), tajemnicy ani najmniejszego zwrotu akcji, choć z drugiej strony nie sądzę, by takowy zwrot był tu akurat niezbędny. Jest za to przemiła, ciepła historia o stracie, rodzinnych problemach, przebaczaniu no i oczywiście o miłości.

Zafira | 2018-05-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 02 maja 2018

Trochę przewidywalne, ale naprawdę fajne.

katala | 2018-04-19
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Szybciutkie do czytania, połknęłam dzisiaj w przerwach między zwykłym życiem ;) Wiele czasu nie potrzeba, myślę jednak, że szybko może też wylecieć z głowy. Uchowaj, to nie jest zła książka. Historia zamknięta w czasie 24 godzin. Ale młoda i tę młodość widać nie tylko w zachowaniu bohaterów, ale chyba i podejściu do różnych, trudnych tematów. Bo mamy tutaj i śmierć i ślub ojca z młodą kobietą dla której tenże zostawił matkę z córką.
Dziwna jest narracja, kilka razy łapałam się na tym, że w sumie nie wiem kto jest narratorem. Jakaś taka wymieszana, niejednorodna i trochę się gubiłam.
Moje dziecko powiedziało, że to historia z tych o jakich marzy się w wieku nastu lat. Spisana i podana na talerzu. Pod koniec można się tyko uśmiechać, choć ja zgrzytałam zębami, ale ja jestem pamiętliwa i za diabła nie przepuściłabym ojcu zdrady matki i rodziny. Ale bohaterka jest młoda i ma mądrą matkę, która nie tonie w nienawiści, ale namawia ją na obecność na ślubie ojca.

Planty-of-Books | 2018-01-28

"Serce w chmurach" Jennifer E. Smith to jedna z niewielu książek, które w swoim życiu odkrywałam podwójnie. Za pierwszym razem, ładnych parę lat temu, byłam nią zachwycona. Mimo tego szybko zapomniałam, co właściwie się w niej działo i pozostało jedynie cudowne uczucie dotyczące wspomnienia powieści. Niedawno w bibliotece trafiłam na nią całkowicie przypadkowo, szukając innej książki. Jako, że jestem sentymentalna, nie wahałam się nawet sekundy z wypożyczeniem.
Historia zaczyna się w feralnym dniu, kiedy Hadley ma wsiąść w samolot do Londynu, który zabierze ją na ślub własnego ojca. Niestety wszystko idzie nie tak - seria nieprzewidzianych utrudnień sprawia, że transport odlatuje jej sprzed samego nosa. Dziewczynie nie pozostaje nic innego, jak poczekać na następny lot. Przypadek? Możliwe, ale przyczynia się do spotkania z Oliverem, który na pierwszy rzut oka wydaje się natrętnym nastolatkiem, choć, nie ukrywając, dość przystojnym... W końcu bohaterka przekonuje się do jego...

rosalialphina | 2017-08-14

Książka dobra, ale ostrzegam, że autorka totalnie nie umie pisać scen romantycznych, z czego wydaje się czasem zdawać sobie sprawę (że tak powiem unika tematu, bądź totalnie zmienia) przez co niektóre fragmenty wyglądają zupełnie inaczej niż powinny :D

konik30 | 2017-07-05

Coś słodkiego na deszczowy wieczór przy kawie

Perriele_rebel | 2017-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Książka jako tako mi się podobała, ale muszę szczerze i napisać, i powiedzieć, że jej akcja mi się dłużyła. Fabuła zachęca do przeczytania i jest naprawdę ciekawa, a byłaby jeszcze bardziej, gdyby została napisana w nieco inny sposób. Praktycznie przez pół książki toczy się akcja tylko i wyłącznie z lotniska i samolotu. Liczyłam jeszcze na coś dodatkowego, a tu trochę się zawiodłam, bo w książce opisany został tylko jeden dzień. Sama nie wiem czy jest do polecenia, czy raczej nie, trudno to ocenić, ale myślę, że warto ją przeczytać, bo pokazuje, że nawet w takich okolicznościach można się zakochać i zrobić dużo o dla innej osoby. Książka zdecydowanie jest dla tych, którzy lubią proste, łatwe książki, gdzie nie trzeba się dużo zastanawiać nad treścią, bo łatwo można wszystko przewidzieć, a tak w przypadku tej historii było.

Karolina | 2017-06-04
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Myślę, że w opisie tej książki i innych opiniach powiedziano już o niej prawie wszystko. Niemniej spróbuję jeszcze dodać coś od siebie.
"Serce w chmurach" to przede wszystkim przepiękna opowieść o młodzieńczej miłości, ale nie takiej banalnej. Hadley i Oliver są uroczymi postaciami i zdobywającymi ogromną sympatię czytelnika, a rodzące się między nimi uczucie jest dojrzałe i głębokie. Ponadto jest to historia o skomplikowanych relacjach rodzinnych i dawaniu drugich szans. Warto też wspomnieć, że cała fabuła książki rozgrywa się w ciągu zaledwie 24 godzin.
Serdecznie polecam tę powieść. Dla mnie to błyskotliwa, pełna ciepła i humoru opowieść o uczuciach z świetnym zakończeniem, która utwierdza mnie w przekonaniu, że prawdziwą miłość można spotkać wtedy, kiedy się tego najmniej spodziewamy ;)