Zgłosuj na książki roku 2017

Kuroshitsuji Tom 3

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Kuroshitsuji (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
黒執事
komiksy
Elliz

Dalszy ciąg historii o demonicznym kamerdynerze Sebastianie i jego paniczu Cielu z rodu Phantomhive i ich walki ze złym do szpiku kości Kubą Rozpruwaczem, którego odrażające czyny wstrząsnęły całym Londynem. Sebastian bez problemu ochroni Ciela przed każdym fizycznym zagrożeniem, ale nic nie zrobi z ranami na jego sercu i duszy, spowodowanymi przez okrucieństwo jakiego jest świadkiem.

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.pl

Jak zaczęłam to oderwałam się dopiero, gdy skończyłam.
Dalszy ciąg poprzedniego tomu o Kubie Rozpruwaczu, a końcówka zapowiadająca całkiem nowe przygody, które aż chce się poznać !
Gorąco polecam ! ! !

Suza | 2013-11-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

[poniższy tekst dotyczy pierwszych trzech tomów; oczywiście bez zdradzania istotnych szczegółów ;)]

XIX-wieczna Anglia. Posiadłość rodu Phantomhive, a w niej dwunastoletni Ciel będący głową rodziny. Pomimo tak młodego wieku przejął po ojcu wiążące się z tym obowiązki - zarówno zarządzanie firmą Funtom, jak i wierną służbę królowej jako jeden z czołowych przedstawicieli tzw. mrocznej arystokracji. Powierzane mu zadania nie należą do łatwych i często dotyczą eliminacji niepożądanych w społeczeństwie jednostek. Nie jest jednak sam - przy jego boku wiernie trwa niezwykle utalentowany kamerdyner o iście diabelskim pochodzeniu...

Dwa pierwsze rozdziały stanowią właściwie wprowadzenie do całej historii. Mamy okazję zapoznać się z bohaterami i poczuć klimat panujący w posiadłości. Przekonamy się też jak niesamowitym kamerdynerem jest Sebastian, potrafiący znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Dowiemy się trochę...

Kyou | 2013-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Nie wiem, co można napisać o tej mandze poza faktem, że kreska jest zachwycająca.

gekido | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Świetna manga. Podczas lektury momentami chichotałam, a czasem łezka kręciła mi się w oku. Kreska... ach, co za kreska! Co za Sebastian! Małe arcydzieło, nic dodać, nic ująć.

Natalia Bachryj | 2012-09-01
Przeczytana: 02 września 2012
Wiśnia | 2012-05-13

Jeny takiej mangi jak kuroshitsuji to już nie robią

Toshi | 2014-06-09
Przeczytana: 2013 rok

Co tu dużo mówić... Bardzo fajne, polecam.

Eun-Byung | 2014-03-02
Przeczytana: 28 lipca 2013

Wspaniałe. Znam już prawie na pamięć xd

Rosemarie | 2012-02-15
Przeczytana: 22 grudnia 2012