Kuroshitsuji Tom 3

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Kuroshitsuji (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
黒執事
komiksy
Edylla

Dalszy ciąg historii o demonicznym kamerdynerze Sebastianie i jego paniczu Cielu z rodu Phantomhive i ich walki ze złym do szpiku kości Kubą Rozpruwaczem, którego odrażające czyny wstrząsnęły całym Londynem. Sebastian bez problemu ochroni Ciela przed każdym fizycznym zagrożeniem, ale nic nie zrobi z ranami na jego sercu i duszy, spowodowanymi przez okrucieństwo jakiego jest świadkiem.

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.pl

Magdalena | 2017-10-17
Przeczytana: 12 października 2017

Jak zaczęłam to oderwałam się dopiero, gdy skończyłam.
Dalszy ciąg poprzedniego tomu o Kubie Rozpruwaczu, a końcówka zapowiadająca całkiem nowe przygody, które aż chce się poznać !
Gorąco polecam ! ! !

Suza | 2013-11-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

[poniższy tekst dotyczy pierwszych trzech tomów; oczywiście bez zdradzania istotnych szczegółów ;)]

XIX-wieczna Anglia. Posiadłość rodu Phantomhive, a w niej dwunastoletni Ciel będący głową rodziny. Pomimo tak młodego wieku przejął po ojcu wiążące się z tym obowiązki - zarówno zarządzanie firmą Funtom, jak i wierną służbę królowej jako jeden z czołowych przedstawicieli tzw. mrocznej arystokracji. Powierzane mu zadania nie należą do łatwych i często dotyczą eliminacji niepożądanych w społeczeństwie jednostek. Nie jest jednak sam - przy jego boku wiernie trwa niezwykle utalentowany kamerdyner o iście diabelskim pochodzeniu...

Dwa pierwsze rozdziały stanowią właściwie wprowadzenie do całej historii. Mamy okazję zapoznać się z bohaterami i poczuć klimat panujący w posiadłości. Przekonamy się też jak niesamowitym kamerdynerem jest Sebastian, potrafiący znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Dowiemy się trochę...

książek: 1926
Kyou | 2013-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Nie wiem, co można napisać o tej mandze poza faktem, że kreska jest zachwycająca.

Jeżeli choć trochę interesujecie się mangami i anime to „Mroczny kamerdyner” jest Wam na pewno znany. Nawet jeżeli jesteście fanami Funko Pop to tym bardziej, mieliście okazję zobaczyć figurki z tej mangi. Przez długi czas wstrzymywałam się przed tą przygodą, bo patrząc na dwadzieścia sześć tomów (+) mój mózg zaczynał parować. Co ciekawe uwielbiane przeze mnie „Magi: The Labyrinth of Magic” ma trzydzieści sześć (jak dobrze pamiętam) tomików i wcale mnie to nie przeraża.
W każdym razie, jak się czegoś boisz, to sięgnij po to i przekonaj się, czy warto.
Sięgnęłam.
Przepadłam.
Chce więcej.

Ciel Phantomhive jest młodym (nawet bardzo) dziedzicem całego rodu, który powrócił, aby zemścić się na wszystkich zbrodniarzach, którzy zniszczyli jego dzieciństwo i zabili rodziców. Chłopiec, mimo młodego wieku jest też liczącym się biznesmenem, gdyż ma firmę, która zajmuje się wyrobami...

gekido | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Świetna manga. Podczas lektury momentami chichotałam, a czasem łezka kręciła mi się w oku. Kreska... ach, co za kreska! Co za Sebastian! Małe arcydzieło, nic dodać, nic ująć.

Impertynentka | 2018-05-04

Zdecydowanie dla cierpliwych, ale godna polecenia. <3
Tutaj widać, jak Yana zaczyna poprawiać swoją kreskę i uczyć się pleść wspaniałą fabułę. Cudowna.

Rege | 2018-07-16

Uwodzicielki... ;-)

Natalia Bachryj | 2012-09-01
Przeczytana: 02 września 2012
Wiśnia | 2012-05-13

Jeny takiej mangi jak kuroshitsuji to już nie robią

Toshi | 2014-06-09
Przeczytana: 2013 rok

Co tu dużo mówić... Bardzo fajne, polecam.