Martynka poznaje świat. Zbiór opowiadań

Okładka książki Martynka poznaje świat. Zbiór opowiadań Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Okładka książki Martynka poznaje świat. Zbiór opowiadań
Gilbert DelahayeMarcel Marlier Wydawnictwo: Papilon Seria: Martynka - zbiory opowiadań literatura dziecięca
literatura dziecięca
Martynka - zbiory opowiadań
Papilon
2009-01-01
2009-01-01
Wanda Chotomska
Martynka dziewczynka opowiadania przygody literatura dziecięca

Okładka książki Martynka. Małe historie o zwierzętach Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Martynka. Małe... Gilbert Delahaye, M...
Okładka książki Martine et la nuit de Noël Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Martine et la ... Gilbert Delahaye, M...
Okładka książki Martynka. Cztery pory roku. Opowiadania i pomysłowe projekty Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Martynka. Czte... Gilbert Delahaye, M...
Okładka książki Martynka. Zaczynam czytać z Martynką. W samolocie Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Martynka. Zacz... Gilbert Delahaye, M...

Wysokiej jakości zbiór opowiadań o Martynce z pięknymi jak zwykle ilustracjami Maliera. Tytuł jest mocno zwodniczy - sugeruje tematykę podróżniczą natomiast bardziej chodzi o to, że uczy się nowych "skomplikowanych" rzeczy. Odwiedza między innymi ciotkę w Pirenejach, rezerwat przyrody, renesansowy festyn czy uczy się muzyki.

Kiedyś uwielbiałam książki o Martynce. Ta książka była moją ulubioną.. historie które w niej były jakoś tak mnie szczególnie zainteresowały. Można również się bardzo dużo z niej nauczyć :) także polecam dla rodziców chcących aby ich dzieci się dobrze bawiły oraz uczyły czytając :)

Dla dziewczynek w wieku od 3 do 9 lat (i wyżej ;) ) świetna seria o Martynce i jej ciekawych przygodach. Często pouczających, dających pozytywną energię i po prostu bawiących czytelnika. Polecam

1960

Ulubiona książeczka mojej 6letniej córci,która odziedziczyła książkę po starszej siostrze .
Była to również ulubiona pozycja starszej córki.
Ja również z miłą chęcią czytam po któryś raz ulubione opowiadania.

Była to również ulubiona pozycja starszej córki.
Ja również z miłą chęcią czytam po któryś raz ulubione opowiadania.

Marcel Marlier i Gilbert Delahaye to autorzy serii o Martynce. Warto wspomnieć, że uwielbiam ją od lat, a dokładniej od czasów mojego dzieciństwa. Niedawno także dowiedziałam się, że ta seria obchodzi w tym roku swoje 60-lecie. Bardzo mnie to cieszy, że po upływie tylu lat od jej powstania nadal cieszy się zainteresowaniem czytelników.

Tym razem miałam okazję zapoznania się ze zbiorem 8 opowiadań opowiadających o tytułowej Martynce i jej przygodach. Każda historia urzeka, uczy, zawiera określony morał, przesłanie. Pozwólcie jednak, że przytoczę wam krótko fabułę kilku z nich, tych, które najbardziej mi się spodobały. Choć podkreślam raz jeszcze, że wszystkie są bardzo ciekawe.

,,Martynka i króliczek" to opowiadanie, które najbardziej spodobało mi się z całego zbioru. Dziewczynka przez przypadek znalazła małego króliczka, jednak nie mogła go zatrzymać. Był on dzikim zwierzątkiem, najlepiej czułby się na wolności. Bohaterka musiała wypuścić go na wolność, choć nie było wiadomo, gdzie znajdowała się jego rodzina...

Do gustu przypadła mi także historia pt. ,,Martynka idzie na bal". Dostała ona swoje imienne zaproszenie na imprezę. Chciała wyglądać oryginalnie, dlatego postanowiła przebrać się za jakąś roślinę z ogrodu. Nie zdradzę za jaką, jednak jeśli jesteście ciekawi, czy udało jej się to marzenie spełnić przeczytajcie tą opowieść, gdyż naprawdę warto.

Jak już wspominałam niejednokrotnie seria o Martynce należy do jednej z moich ulubionych. Dorównuje jej tylko seria o Koszmarnym Karolku, ale to nie o nim miałam dzisiaj pisać. pamiętam ze swojego dzieciństwa zbiorek ,,Martynka na wakacjach". Teraz niestety już jest niedostępny w sklepach, a szkoda, gdyż bardzo miło go wspominam. Miał on cudowne ilustracje, które znalazły się także w tej książce.

Nie wiem, czy wiecie, ale ilustracje ewaluowały w tych książeczkach i niestety, ale nie wszystkie są moim zdaniem zachwycające. Te nowsze są według mnie już aż za bardzo wyidealizowane i nienaturalne. W tej pozycji nic takiego jednak nam nie grozi, gdyż ilustracje są przepiękne i cudowne! Ja osobiście jestem nimi oczarowana i zawsze będę polecała Martynkę.

,,Martynka poznaje świat" to wspaniałe 8 opowieści, które zachwycą niejednego z nas. Mi się bardzo podobają i serdecznie Wam polecam. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3-5 lat, jednak pamiętam, że ja jako dziecko zachwycałam się nią jeszcze wiele lat później. Uważam, że historie z udziałem tytułowej bohaterki są ponadczasowe i warto się z nimi zapoznawać w każdym wieku.

Moja ocena: 6/6

Tym razem miałam okazję zapoznania...

Pieknie ilustrowany i z pomysłem zbiór opowiadań. Niedawne odkrycie dla mnie i mojej córki.

Dostałam tą książkę od mamy kiedy byłam mała. Świetnie ją wspominam, identyfikowałam się z główną bohaterką. Wzbudzała ogromną sympatię. Przyjazny zbiór opowiadań godny polecenia dla wszystkich dziewczynek :)

Mam jeszcze Martynka w krainie baśni.

Mam jeszcze Martynka w krainie baśni.

Zbiór opowiadań o małej Martynce

Zbiór opowiadań o małej Martynce