Jak pracować z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Wydawnictwo: KE Liber
poradniki

Niniejsza książka to poradnik dla nauczycieli i rodziców omawiający najczęściej spotykane specjalne potrzeby edukacyjne w środowisku szkolnym. Główna część książki składa się z opisu 15 najważniejszych rodzajów zaburzeń, przedstawiając ich cechy, skuteczne metody pracy oraz pomocne źródła publikacje książkowe oraz strony internetowe. Pozostała część książki dotyczy różnych metod pomocy uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także dodatkowe informacje o mniej popularnych rodzajach zaburzeń.

IwonaB | 2013-01-08
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, 2012

Książka bardzo ogólna, wskazująca tylko problemy, jakie mogą wystąpić w pracy z dzieckiem trudnym czy chorym. Aby zgłębić temat, trzeba sięgnąć po kolejne książki.

Przeczytana: 22 grudnia 2013

Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.
W książce są same podstawy - taka mikro wersja podstawowego kompendium wiedzy. Jednak nie można na tej książce bazować bo na 2-3 stronach nie można opisać jednego zaburzenia.
Można ją potraktować jako wprowadzenie lub wstęp, czy też zapoznanie się z różnego rodzajami deficytami i zaburzeniami.

Salma | 2012-04-05

Książeczka w bardzo krótkich opisach streszcza różne przyczyny występowania trudności edukacyjnych, takie jak np. dysleksja, autyzm, mózgowe porażenie dziecięce. W kilku punktach ujmuje podstawowe zasady postępowania z dziećmi dotkniętymi poszczególnymi zaburzeniami. Zawiera tyle, ile można przeczytać w encyklopedii czy w internetowej wikipedii, a może nawet nieco mniej. Wydanie z pewnością nie przyda się zbytnio osobom bliżej zaznajomionym w temacie.

Natalia | 2014-03-20
Aleksandra | 2013-11-09