Łowienie w zbiornikach zaporowych

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
poradniki

Jeśli sięgniesz po tę książkę, Drogi Czytelniku, znaczy to, że choć trochę interesują Cię zbiorniki zaporowe. Być może masz już za sobą pierwsze wyprawy po bezmiarach zaporowych wód, pierwsze sukcesy i pierwsze porażki. A może dopiero teraz poznasz smak zaporowej przygody. Książka ta nie poda Ci gotowej recepty na złowienie ryby. Nie ma w niej opisów tajnych przynęt i zawsze skutecznych, cudownych metod. Prawie dwadzieścia lat zaporowego wędkarstwa nauczyło mnie, że takie rzeczy po prostu nie istnieją. Nauczyłem się jednak również czegoś innego. Wytrwałości w ciągłym, coraz doskonalszym poznawaniu wodnego świata. Nauczyłem się też pokory i przyjmowania wędkarskich porażek.Chciałbym podzielić się z Tobą wiedzą o nowoczesnym wędkarstwie zaporowym. O takim, gdzie rybie mięso nie jest podstawowym ani jedynym celem. Być może, książka ta pozwoli Ci prędzej znaleźć wymarzoną rybę. A może po prostu pozwoli Ci się nie zgubić na szerokich wodach zaporówek. Jeśli któraś z ciekawych zaporowych metod połowu pomoże Ci w spełnieniu Twoich oczekiwań, to bardzo dobrze. Jednak złowić rybę zawsze będziesz musiał sam, korzystając z własnych umiejętności, doświadczenia i inteligencji.Być może Twoja pierwsza zaporowa wyprawa nie będzie miała takiego finału, jakiego byś sobie życzył. Być może i druga, trzecia i dziesiąta wciąż nie zaspokoi Twych wędkarskich ambicji. Ale przyjdzie w końcu taki dzień, po którym już nigdy nie opuścisz zbiorników zaporowych. I zawsze będziesz na nie wracał.Autor