Mroczna łaska

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Cykl: Królowa lata (tom 5)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Darkest Mercy
Wybredna Maruda

Krucza wróżka Bananach zyskała niewyobrażalną do tej pory siłę. Chce wojny między wszystkimi dworami. W Huntsdale tymczasem pojawiają się napawający grozą posłańcy śmierci – Far Dorcha i jego spowita w całun siostra Ankou. Jeśli władcy wróżek zechcą ocalić poddanych, będą musieli zawrzeć trudne sojusze albo sprzymierzyć się z wrogiem. Wszystkich czekają niełatwe decyzje… nie tylko te związane z władzą. Aislinn musi w końcu dokonać wyboru – czy spędzić wieczność ze swoim królem czy ukochanym Sethem, który dla niej wyrzekł się śmiertelności.
Czy Donia będzie potrafiła przebaczyć Keenanowi?

Ostatni tom porywającej serii o mrocznym i zmysłowym świecie wróżek.
To lektura dla tych, którzy potrafią się poddać wyobraźni.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/mroczna-laska/1374/ksiazka.html

Beata | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Ostatni tom cyklu, ale, niestety, nie najlepszy. Nieco chaotyczny, zbyt zawikłany, nieco przedobrzony. Zakończenie nieco nieoczekiwane. Mam wrażenie, że autorka na koniec chciała zaskoczyć i uszczęśliwić czytelnika zaskakującymi puentami, ale przesadziła i minęła się z celem. Najlepszy jest 4 tom. Wojna wróżek miała miejsce i przyniosła Chaos i Porządek, miłość i siłę, ukazała charaktery niektórych bohaterów (i tak ich nie lubię)...

monishka90 | 2014-12-10
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Nie takiego zakończenia serii się spodziewałam. Oczywiście jest happy end, ale ja mam co do niego pewne zastrzeżenia. Niektóre wątki zakończyłabym inaczej. Książka nie jest zła, ale trochę się zawiodłam.

Sihhinne | 2011-07-30
Przeczytana: 23 lipca 2011

To już koniec. Ale nie chodzi mi o koniec Harrego Pottera. Nie. Chodzi mi o koniec wspaniałej serii o wróżkach autorstwa Melissy Marr. Ale nie są to słodkie wróżki z błyszczącymi skrzydełkami. Są to brutalne i mordercze stworzenia. Witajcie w świecie intryg, gdzie różne dwory muszą połączyć siły, by zwalczyć wroga i raz na zawsze zakończyć wojnę. Witajcie w Huntsdale!

Keenan zaginął, Mroczny Dwór cierpi, a śmierć chodzi po ulicach Huntsdale. Miłość, rozpacz i zdrada zawitają na dworach. Zbliża się końcowa potyczka pomiędzy nieśmiertelną Bananach, a resztą wróżek. Aislinn cierpi przez Keenana, ponieważ ją zostawił, nie wie gdzie się podziewa Seth. Jej dwór słabnie. Niall szaleje po ataku na Iriala. Sorcha martwi się o Setha. Donia kocha Keenana i jednocześnie cierpi, że nie może z nim być. A słabość dworów wykorzystuje Wojna. Wygrany może być tylko jeden.

Na początku nie przepadałam za serią, uważałam ją za nudną. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Teraz uwielbiam twórczość Melissy...

Onething | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Melissa Marr, 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Popłakałam się. Popłakałam się, bo nie ma więcej części, bo zżyłam się z tymi wszystkimi cudownymi postaciami, bo ktoś stracił życie, a ktoś inny zyskał jedyną miłość.

Tak bardzo chciałabym, żeby wszystkie książki wzbudzały we mnie tyle emocji, żeby stworzony świat wciągał mnie bez reszty, żeby bohaterowie zostawali moimi przyjaciółmi, żebym mogła dzielić z nimi każde uczucie i odczucie.

Ostatnia część, najtrudniejsze wybory, najtrudniejsza droga, ale najcudowniejsze zakończenie.

Będę tęskniła... i łezka w oku pozostanie.

Patrycja | 2012-06-20
Na półkach: Cudo 💕, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2012

cudowna ksiazka. przesliczna okladka:* przyciagajace postacie.. urzekajace zakonczenie historii wielu bohaterow. najbardziej urzeklo mnie to ze Keneean przestal byc takim cholernym dupkiem:D i wreszcie pozwolil sobie na prawdziwe szczescie. wybral los ktory najbardziej do niego pasowal-u boku wiecznej Krolowej Zimy i swej ukochanej Doni.. Chce wiecej takich ksiazek:D

| 2015-05-19
Przeczytana: 19 maja 2015

Czy Donia będzie potrafiła przebaczyć Keenanowi?

Ostatni tom porywającej serii o mrocznym i zmysłowym świecie wróżek.
To lektura dla tych, którzy potrafią się poddać wyobraźni.

Jest to nie powtarzalnie najlepsza z wszystkich części. Na początku przestraszyła mnie objętość tej książki no bo jak koniec może się mieścić w trzystu stronach. Ale o kazało się, że jednak może. Akcja w tej książce pędzi jak szalona i nie chce zwolnić nawet o chwilę....

Martyna | 2013-07-12
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Jakim cudem wcześniej nie dodałam swojej opinii o tej części? Naprawdę ciekawi, wydarzenia toczą się w swoim rytmie, zaskakują i satysfakcjonują. Postaci dające się lubić i utożsamić się. Rozwiązanie problemów miłosnych świetne, szczególnie relacji Donii i Keenana. Losy trójkąta Niall/Irial/Leslie potoczyły się w sposób niespodziewany, i na pewno nietuzinkowy. Skojarzyło mi się trochę z pewną inną, zgoła odmienną książką, ale tylko częściowo, jeśli chodzi o hmmm, fizyczne rozwiązanie tego wszystkiego. Nie mam zamiaru spoilerować. Jest to chyba jedyny trójkąt miłosny, którego losy mnie tak fascynowały, szczególnie, że były to postaci drugoplanowe. Bierze się to stąd, że relacje między nimi są tak strasznie skomplikowane, no bo... Każdy kocha każdego. Podsumowując, naprawdę dobre zwieńczenie serii.

lullaby96 | 2016-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Odnalezienie książki trochę mi zajęło na wzgląd, że nie ma dodruków. Kiedy już tryumfalnie udało mi się ja znaleźć, to prawie od razu usiadłam do niej i dosłownie pochłonęłam.
Niestety, zakończenie było inne niż ja to sobie wymarzyłam, ale równie wzruszające i ujmujące. Żałuję, że stało się tak a nie inaczej, ale nie mogę mieć pretensji do autorki.
Momentami raziło mnie dosyć mocno kolokwialne słownictwo, które w niektórych sytuacjach niszczyło urok świata wróżek. Jednak na dłuższą metę jest to do przełknięcia.

Tak jak się spodziewałam: finał boski ;p

Asik92 | 2012-05-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę przyznać, ze zaciekawiła mnie - może nie tak jak pierwsza część (która trochę mnie zawiodła końcem), ale jednak.
Nareszcie pozbyli sie Bananach ;)
Mam wrażenie, ze ta część jest nieco... ostrzejsza niż pozostałe - patrząc chociażby na te kawałki seksu ^^
Fajnie, ze Ash znalazła możliwość bycia z Sethem, a Keenan z Don ;) Autorka dość ciekawie wymyśliła możliwość oddania mocy Ash i ten "cyrk" z Irim ;)
Kilka dobrych śmiesznych momentów i zabawnych wypowiedzi (szczególnie Iriala i Setha).

Ogólnie podobała mi się ;)