Podręcznik łowcy demonów

Wydawnictwo: Arkady
Abelard van Helsing
poradniki

Kilkaset lat temu Abelard van Helsing wyruszył na okrutną wojnę z bestiami ciemności. Wampiry, wilkołaki, demony, smoki… pokonał wszystkie potwory, lecz przewidując, że powrócą na początku nowego tysiąclecia, zostawił wskazówki dla tych, którzy będą musieli ponownie stoczyć walkę z siłami ciemności Jego zapiski, znalezione podczas wykopalisk archeologicznych na miejscu starego klasztoru na stepach Rosji, zawierają wszelkie informacje potrzebne pogromcy demonów. Van Helsing, uzdolniony artysta, fechmistrz i mag, zostawił też szczegółowe rysunki, magiczne zaklęcia i opis umiejętności potrzebnych łowcy demonów, a także wykaz broni i przedmiotów, dzięki którym można je pokonać, mapę wskazującą, gdzie mieszkają. Książka szczegółowo opisuje wszystkie potwory, z którymi łowca może się zetknąć - ich naturę, mocne i słabe punkty, sposoby walki z nimi.
Miles Teres jest twórcą demonicznych postaci w hollywoodzkim przemyśle filmowym. Jego prace wykorzystano w takich filmach, jak Legenda, Czarownice z Eastwick, Robocop, Wywiad z wampirem, Blade, Mumia, Faceci w czerni (I i II), Spiderman, Piraci z Karaibów, w serii filmów o Batmanie i wielu innych produkcjach.

Roue | 2013-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezenty, 2013
Przeczytana: 21 stycznia 2013

To była bardzo, bardzo krótka książka, pełna opisów, rysunków i własnych historii. Był to raczej jakiś dziennik, podręcznik. W dzieciństwie naprawdę kochałam takie książki, krótkie, pełne potworów, jak je znaleźć, jak z nimi walczyć itp.
Wiele z opisów szczerze mówiąc się nie dowiedziałam, biorąc pod uwagę kolekcję moich książek tego typu, ale obrazy bardzo mi się podobały.
No... tyle.

Ewelina7991 | 2016-01-31
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Świetny podręcznik. Rozkładane kartki i ukryte listy, stanowią spore urozmaicenie przykuwające oko. Książka, choć krótka, jest przyjemna i zachwyca świetnymi ilustracjami autorstwa Milesa Tevesa, któremu należą się szczególne brawa za doskonałe rysunki. Polecam ten podręcznik osobom, które czytając, lubią również nacieszyć oko.

Paulina | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Świetna książka. Potwory, wampiry, wilkołaki... To, co lubię najbardziej. Książka jest ogromna, ale w rzeczywistości jest to kilka kartek. Polecam mimo wszystko.

I3althazar | 2013-11-21

Zna ktoś podobne książki do polecenia? Bardzo mnie interesują takie tematy.

ghosty1991 | 2018-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2018