Die Kinder aus Bullerbü

Cykl: Bullerbyn (tom 1-3)
Wydawnictwo: Oetinger
2 564
1 946
niemiecki
Kasia_B

Nirgendwo ist es so schön wie in Bullerbü! Es gibt in dem kleinen Dorf nur drei Höfe, und Lisa, Bosse, Lasse, Inga, Britta, Ole und die kleine Kerstin können dort herrlich spielen. Sie bauen Hütten, gehen auf Schatzsuche oder übernachten in der Scheune. Im Sommer angeln sie und fangen Krebse und im Winter laufen sie Schlittschuh und rodeln um die Wette ... Die Gesamtausgabe enthält die...

Die Gesamtausgabe enthält die Einzelbände "Wir Kinder aus Bullerbü", "Mehr von uns Kindern in Bullerbü" und "Immer lustig in Bullerbü".

źródło opisu: http://www.oetinger.de/nc/schnellsuche/titelsuche/...(?)

źródło okładki: http://www.oetinger.de/fileadmin/verlagsgruppe-oet...»

Pomysłowy | 2015-12-28

Dowodem na unikalną wartość tej książki (szczególnie w dzieciństwie) jest mój kumpel. Na tyle wszechstronny, że jego ulubioną książką mogła by być każda. A jest ta! Dla dorosłego, bywałego, zaradnego, wysportowanego człowieka! Bo przypomina mu dzieciństwo. Przeczytana wtedy zrobiła takie wrażenie, że trwa ono do dzisiaj. A to sympatyczna książka o pogodnym świecie. Gdy zostawia swój ślad na całe życie, to warto dać ją teraz dzieciom, aby i w nich pozostawiła dobry ślad. A jeśli ktoś sam nie przeczytał jej w dzieciństwie, to teraz się ucieszy.

Degamisz | 2014-04-12

Najważniejsza książka mojego dzieciństwa i jedna z najważniejszych jakie w życiu czytałem. A czytałem ją tyle razy że prawie znam na pamięć. Arcydzieło literatury dziecięcej, jak dla mnie to powinien istnieć nakaz czytania tej książki przez każde dziecko. Bez dwóch zdań rewelacja

_____ | 2015-09-13
Przeczytana: 2007 rok

Książka opowiada o zabawnych perypetiach dzieci z wioski Bullerbym. Pamiętam jak się przy niej uśmiałam będąc dzieckiem, bowiem jest to pozycja napisana z myślą o takich właśnie czytelnikach, oceniam ją tak jak oceniłabym kilkanaście lat temu, ponieważ wtedy byłam nią zachwycona. Uważam, że każdy rodzic powinien ją przeczytać swojemu dziecku. Obowiązkowo.

denudatio_pulpae | 2014-08-10
Przeczytana: 1995 rok

Jeżeli wierzyć opowieściom mojej mamy to jest pierwsza książka w moim życiu, którą przeczytałam samodzielnie. W dzieciństwie czytałam ją bardzo wiele razy. Zaszywałam się gdzieś, żeby nikt mnie nie mógł oderwać od lektury i przenosiłam się w wesoły świat rodzeństwa z Bullerbyn. Książkę polecam wszystkim, ale szczególnie najmłodszym.
Moje dzieciństwo byłoby na pewno smutniejsze bez tej książki.

młoda_pisarka | 2014-03-07
Przeczytana: 15 kwietnia 2009

Jedna z książek, na których się wychowałam. Czytałam ją jako moją lekturę, a także na dobranoc młodszej siostrze. Teraz naszło mnie na powrót do niej, kiedy pora zacząć coś czytać bratu. Wspomnienia tamtych cudownych chwil spędzonych z książką w ręce wracają. :)
Jedna z moich najulubieńszych książek sprzed lat.

Pomensku | 2010-04-14

"Dzieci z Bullerbyn" to książka dla mnie przełomowa. To moja pierwsza książka, po którą sięgnąłem z własnej, nieprzymuszonej woli. I pierwszy hit! Mając lat ok. 10 byłem nią zupełnie zachwycony. Poświęciłem kawał wakacji i zabaw które mnie przez nią ominęły, by czytać o kolejnych przygodach grupy przyjaciół. Co więcej, niezmierni im tych przygód zazdrościłem. Z racji dość długiego czasu, jaki minął od momentu skończenia lektury, nie pamiętam ich już dokładnie, ale doskonale przypominam sobie jak chciałem być tam z nimi. Zjeżdżać z nimi na sankach z wielkiej góry i wysyłać wiadomości za pomocą sznurka. W przyszłości, gdy dorobię się już paru pociech, zmuszę je, by to przeczytały! Mają przeczytać i koniec! Ach, chyba przeczytam tę książkę jeszcze raz... i Wam drodzy czytelnicy również polecam, bez względu na wiek.

To moja ukochana książka dzieciństwa, czytana i odkrywana wielokrotnie. Wspomnienia z nią związane do tej pory przywołują uśmiech na mej twarzy i jestem przekonana, że lektura po tych kilkunastu latach nadal dostarczałaby mi wiele uciechy. Wychowałam się na niej, uczyłam się z nią i będę jej bronić niczym niepodległości. Tęsknię za tamtymi naiwnymi i beztroskimi czasami, a tę pozycję będę uważać za ich synonim. Jedna z książek mojego życia - bez dwóch zdań!

Dominka1 | 2014-03-07

Książka ,która uprzyjemniło dzieciństwo wielu pokoleniom.Magia 'Dzieci z Bullerbyn" nie polega na opisie nierealnych przygód czy zaczarowanych krain.Narratorka-mała Lisa z zachwytem opowiada o swoim otoczeniu,rodzinie. Relacjonuje ważne święta w osadzie-Boże Narodzenie,Wielkanoc,Noc Świętojańską, urodziny.Miejscem akcji jest Szwecja, więc opisy te różnią się od polskich rytuałów ,czyniąc lekturę ciekawszą.
Perypetie dziewczynki,jej dwóch starszych braci oraz innych dzieci z Bullerbyn-Anny, Britty i Ollego są zabawne ,naturalne ...i bardzo podobne do zabaw czytelników tej książki.Mali bohaterowie są bardzo kreatywni i niejednemu mogliby poddać pomysł na dobrą zabawę.Noclegi w stogu siana , plany ucieczki z domu, próba zdobycia tajemniczego skarbu,sprzedaż owoców , zajmowanie się maluchem to tylko niektóre z inicjatyw dzieciaków.
Bez moralizatorstwa pokazane jest życie w zgodzie z ideą pomocy i życzliwości dla otoczenia .Olle ratuje psa z rąk okrutnego właściciela ,Lisa...

gdy sama jako dziecko czytałam tę książkę, byłam nią zachwycona, zazdrościłam bohaterom fantastycznych przygód,,, Teraz po latach, gdy sama czytałam ją dziecku modliłam się aby jemu nie przyszło do głowy kilka pomysłów z tej książki:) Ale i tak polecam bardzo serdecznie :)

"Dzieci z Bullerbyn" to książka nieprzeciętna, dlatego też stała się tak popularna.
Uczy dzieci zaradności, pracowitości, szczodrości, odwagi. Czytając tą powieść ostatnio powtórnie, znów czułem słodycz, magię odpowiedniego dobierania słów.
Przygody są urocze, śmieszne, ciekawe i uczą cieszyć się własnym życiem, tym co się ma, bo tylko to co mamy może dać nam szczęście.
Radość która jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy trochę wyobraźni.
Polecam serdecznie każdemu małemu i dużemu.

Najpierw książka, później film - zapowiedzi

Dzisiejszy wtorek przynosi same dobre informacje. Dwa popularne, młodzieżowe cykle doczekają się swoich aktorskich wersji. Na mały ekran trafi „Prawdodziejka” oraz „Król Kruków”. Natomiast w kinie będziecie mogli bliżej przyjrzeć się historii pisarki Astrid Lindgren i zobaczyć, jak Claire Foy poradziła sobie w roli Lisbeth Salander.

Jak dobrze znasz „Dzieci z Bullerbyn“ - rozwiąż quiz

W naszej ankiecie o czytelnictwie w sieci pytaliśmy was m.in. o to jaka była pierwsza książka przeczytana dla przyjemności. Pierwsze miejsce zajął cykl o Harrym Potterze, ale na drugim znalazła się książka szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. I to właśnie tej opowieści poświęcony jest nasz quiz z okazji Dnia Dziecka. Sprawdźcie ile pamiętacie z lektury!