Genesis 25 lat teatru rockowego

1995-01-01
83-85335-10-2
Katarzyna Malita

Okładka książki U2 - Sprzysiężenie na rzecz nadziei Dave Bowler, Bryan Dray
U2 - Sprzysięż... Dave Bowler, Bryan ...

Nie zgodzę się z opiniami, że niekompletna - książka w zasadzie kończy się tam, gdzie skończył się zespół. To co było później, można pominąć bez szczególnego żalu. Owszem, nie jest tak żywo napisana jak np. historia Yes, ale dla mnie, fana zespołu, to fantastycznie kompendium wiedzy.

Podzielam opinię Huberta Staniszewskiego, chociaż trudno dziwić się, że historia zespołu Genesis kończy się w roku 1994 jeżeli książka była wydana u nas w 1995r. a wiec napisana pewnie w roku 94-95.
Dla mnie jedna z najnudniejszych biografii jaką czytałem. Wszystko jest tak bardzo rozciągnięte i powtarzane, że ma się wrażenie, jakby się czytało wszystko dwa -trzy razy. Czytałem ja dawno temu ale do dzisiaj pamiętam niesmak i znużenie jakie towarzyszyły mi podczas lektury.

Niewiele jest tu do opowiadania. Książka przede wszystkim paskudnie zdeaktualizowana (kończy się na 1994, a to jak wiemy nie był jeszcze koniec Genesis),po drugie - nudnawa może i momentami, zbyt techniczna, oschła, szorstka i wchodząca w szczegóły, mało w niej za to pasji i uczucia. Fani zespołu mogą (a nawet powinni) oczywiście się z tym jak najbardziej zapoznać, ale cudów niestety nie ma.

Nudna jak flaki z olejem, do tego mnóstwo błędów edytorskich w polskim tłumaczeniu. Niemniej merytorycznie skarbnica wiedzy.

• Muzyka
  • B) Moje
  • O sobie samym i o innych
  • Biografie
  • Biografia
  • Biografie
  • Biografie muzyków, etc.

Dodaj cytat z książki Genesis 25 lat teatru rockowego