Starożytne Chiny, tysiącletnia kultura.

Tłumaczenie: Paweł Kaczmarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ediciones Folio, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
978-84-4132-740-5
chiny, kultura chin, cywilizacja
historia
Joanna Bożek

Rzeczpospolita przedstawia unikatową kolekcję Wielkie cywilizacje poświęconą największym osiągnięciom starożytnych cywilizacji. Bogato ilustrowana seria 20 albumów to przyjemność lektury, która jednocześnie stanowi doskonałe kompendium wiedzy o świecie dla całej rodziny, nie tylko dla miłośników historii. Dzięki tej niezwykłej serii przeniesiemy się w świat rzymskich akweduktów, dowiemy się w jaki sposób został zbudowany najdłuższy mur na świecie, obejrzymy cuda Angkor, a także odkryjemy tajemnice azteckich piramid. Pokażemy dlaczego, w czasie gdy na ziemiach polskich prymitywne plemiona walczyły o nowe terytorium, w basenie Morza Śródziemnego rozkwitały jedne z największych cywilizacji na świecie. Cywilizacji, z których osiągnięć czerpiemy do dziś. Dowiemy się, jak doszło do tego, że przy braku zaawansowanych technologii, zupełnie niezależnie od siebie na całym świecie rozrastały się miasta i powstawały maszyny, których nie powstydziłaby się współczesna technika. Kolekcja Wielkie cywilizacje składa się z dwudziestu bogato ilustrowanych albumów.

źródło opisu: Rzeczpospolita. 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie