The Gaslight Effect
978-83-247-0753-9
poradniki

Poradnik psychologiczny. Jak uniknąć tzw. przemocy emocjonalnej? Jak nie dać się złapać w pułapkę toksycznego związku i nie pozwolić manipulować sobą w życiu prywatnym czy w pracy? Autor, znany psychoterapeuta, omawia wszystkie aspekty sytuacji, w których wmawia się nam, że jesteśmy gorsi, głupsi czy słabsi i daje szereg praktycznych wskazówek, jak ustrzec się przed dominacją męża, partnera cz y szefa, obniżającego naszą wartość i depczącego poczucie godności rzekomo w trosce o nas samych.

źródło opisu: weltbild.pl

źródło okładki: weltbild.pl

Ksiula | 2015-05-04
Przeczytana: kwiecień 2015

Książka, którą warto przeczytać dla samej wiedzy o zjawisku jakim jest efekt gasnącego światła. Jej treść nie przemawia do mnie w stu procentach, jednak opis pewnych mechanizmów i sposoby na poradzenie sobie z nimi, a raczej uświadomienie sobie ich destrukcyjnego działania może niejednej osobie pomóc wyplątać się z trudnej relacji. Mimo pozytywnej wartości tej książki nie zgadzam się z faktem tak mocno promowanym jakim jest "posiadanie stewardes".

Konwalia | 2012-01-24
Przeczytana: lipiec 2011

Kupiłam ją na wyprzedaży za 5 zł. Długo leżała na półce, ale kiedy po nią sięgnęłam byłam miło zaskoczona. Świetny poradnik psychologiczny, poparty wieloma przykładami z życia, daje do myślenia. Warto przeczytać choćby po to by dowiedzieć się co to takiego ten efekt gasnącego światła i zastanowić się czy też przypadkiem nie jesteśmy jego ofiarami.

Mjut | 2017-11-15
Przeczytana: grudzień 2017