Le The. Les Carnets gourmands
herbara, zielona, czerwona, czarna, biała

Świat herbaty charakteryzuje bogactwo barw, smaków i aromatów. Tworzą go tradycje uprawy i produkcji oraz ceremonie parzenia i picia. Różne kultury przypisują herbacie niezwykłe właściwości i uzdrawiającą moc. Ta książka jest opowieścią o 5000. lat historii herbaty i rytuałach z nią związanych, przeplataną fragmentami utworów literackich, poradami i przepisami. Znakomite ilustracje -...

Ta książka jest opowieścią o 5000. lat historii herbaty i rytuałach z nią związanych, przeplataną fragmentami utworów literackich, poradami i przepisami. Znakomite ilustracje - reprodukcje starych rycin i współczesne zdjęcia - przybliżają egzotyczny świat od Cejlonu po zbocza gór w Kamerunie.

źródło opisu: www.biblionetka.pl

źródło okładki: www.naukowa.pl