100 najsłynniejszych procesów

Wydawnictwo: Świat Książki
historia, sądownictwo, prawo, procesy
historia
Myrkul

Książka zawiera autorski wybór 100 najważniejszych procesów w dziejach ludzkości: od procesów Sokratesa i Chrystusa po współczesne medialne dramaty sądowe.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://odyseja.com/100-najslynniejszych-procesow.html

Oskar | 2014-09-19

"100 najsłynniejszych procesów" to jedna z najlepiej zredagowanych książek z serii "100 naj...". Staranność przygotowania tej lektury widać już w spisie treści, zrobionym zarówno w porządku chronologicznym oraz w porządku według przedmiotu rozprawy. Dzięki temu łatwo odszukać konkretną sprawę.

Książka to doskonały przykład jak różnie interpretowane były sytuacje w różnych okresach historycznych i regionach świata. Chociażby dlatego warto wziąć ją do ręki i przeczytać.

To pozycja przystępna i przejrzysta, niekoniecznie tylko dla osób z dyplomem z prawa. To również obowiązkowa książka dla osób, które cenią sobie filmowe dramaty sądowe, na przykład "Dwunastu gniewnych ludzi". Jeśli nie były zawiedzione filmem i nie nużyła ich historia dochodzenia do prawdy, tak samo książka pod redakcją E. Knappmana nie powinna ich nudzić.

gosiakgoc | 2017-08-25
byku889 | 2016-05-04