Polak melduje z kosmosu

Seria: Miniatury lotnicze
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

W chwili, gdy pierwszy polski kosmonauta meldować będzie z orbity okołoziemskiej o przebiegu tego historycznego polsko-radzieckiego eksperymentu kosmicznego, który spełniając marzenia naszych myślicieli i naukowców otwiera Polakom drogę w Kosmos - książka ta opuści drukarnię. Dotrze ona do Czytelników wtedy właśnie, gdy zainteresowanie w naszym kraju lotami kosmicznymi, radzieckimi osiągnięciami w tej dziedzinie, polskim wkładem do realizacji programu "Interkosmos" będzie największe. Zawarte w tej książce materiały pozwolą Czytelnikowi znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań. Reportaże, wywiady, artykuły i rubryki wprowadzą w historię radzieckiej kosmonautyki, przybliżą najważniejsze, najciekawsze jej karty i bohaterów, pozwolą zapoznać się z aparatami kosmicznymi.

źródło opisu: Ze wstępu

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Łukasz Czechowski | 2012-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Bardzo fajna książka, szczególnie jej pierwsza połowa, która traktuje o szeroko pojętej tematyce zdobywania kosmosu i polskiego udziału w tym przedsięwzięciu, bez wielkiej propagandy, mimo że przecież książka z 1978 roku. Druga część już taka dobra nie jest i propagandy sukcesu jest więcej. A najśmieszniejsze jest, że przedstawiając etapy podboju kosmosu nie ma ani słowa o lądowaniu Amerykanów na księżycu.