Dlaczego chcemy żebyś był bogaty

Okładka książki Dlaczego chcemy żebyś był bogaty Donald J. Trump, Robert Toru Kiyosaki
Okładka książki Dlaczego chcemy żebyś był bogaty
Donald J. TrumpRobert Toru Kiyosaki Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
biznes, finanse
Why we want you to be rich
Instytut Praktycznej Edukacji
2006-01-01
2006-01-01
Paweł Dereziński
Biznes Przedsiębiorczość Donald Trump Robert Kiyosaki Motywacja

Czytałem dość dawno, ale pamiętam, że bardziej podobała mi się część napisana przez Kiyosakiego niż przez Trumpa.

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka może i jest przepełniona reklamami Kiyosakiego który proponuje zakup swoich produktów ale nigdy nie grałem w tą grę więc nie wiem czy przesadza z lokowaniem produktów czy może faktycznie ta gra czegoś uczy... Tak czy inaczej sama treść daje sporo do myślenia, rozumiem że ludzi może denerwować "Lejek sprzedażowy" ale jednak biznes to biznes a to tylko technika sprzedażowa. Aż poczytam recenzje gry może faktycznie jest wartościowa.

Nie czytałem wcześniejszych książek Kiyosakiego ani Trumpa i dlatego jestem tym bardziej rozczarowany tą pozycją. Przede wszystkim książka mogłaby być o wiele krótsza (co najmniej o połowę). Dlaczego? Dlatego, że jakieś 30% treści to chamska reklama produktów Kiyosakiego (gier i kursów). Po kiego grzyba w książce, która ma niby czegoś nas uczyć, czytamy co kilka stron o jego pierdolonych klubach CASHFLOW i super edukacyjnych grach? No litości! Jest tu też dużo banałów typu: ucz się, ciężko pracuj, rób więcej, niż trzeba, bądź uczciwy i przyzwoity. Serio? Nie jest to może książka całkowicie pozbawiona wartości, ale ogólne wrażenie jest takie, że to chłam.

Być może wielu potencjalnych czytelników odstrasza współautor, który niewątpliwie potrafi przesadzać z autopromocją. Sam tytuł książki również nie jest idealny. Sądzę jednak, że to bardzo dobra książka, która jest w stanie otworzyć oczy i zmienić sposób postrzegania otaczającego nas Świata.
Nie ukrywam, że wypowiedzi Donalda były dla mnie o wiele ciekawsze i bardziej wartościowe od tych, które udzielał Robert. Książka ta zawiera wiele ciekawych przykładów "myślenia na wielką skalę" lub inaczej - śmiałego myślenia i podejmowania śmiałych decyzji przez Donalda.

Autorzy poruszyli bardzo ciekawy temat "wymierania" klasy średniej i zadają Czytelnikowi poważne pytanie: chcesz być bogaty, czy przyjmiesz postawę roszczeniową i nie będziesz w stanie funkcjonować za kilka lat? Bardzo poważny problem i warto naładować się choćby tą pozycją i zacząć działać.

Książka na początku nużyła mnie, potem się rozkręca i zaczynają się pojawiać "rady", które dają dużo do myślenia. ..jest jedno co łączy wszystkich ludzi, a mianowicie czas wszyscy mamy 168 godzin w tygodniu, tylko od Ciebie zależy jaką cześć czasu wykorzystasz na "rozwój"...
Polecam książkę.

Polecam książkę.

Tak jak pisał @Adam w swoim komentarzu, tak i ja napiszę iż pozycja ta mnie rozczarowała. Oczekiwałam od niej za dużo i dlatego dużo mi brakuje.
Wszystko już dowiedziałam się z :Bogatego Ojca" więc tutaj nic nowego nie przeczytałam.

Bardzo dobra pozycja. Polecam gorąco!

Bardzo dobra pozycja. Polecam gorąco!

Rozczarowała mnie ta pozycja. Chyba zbyt wiele oczekiwałem. A tak naprawdę to chyba będąc po lekturze wszystkich "Bogatych Ojców" nie mogła mnie ta pozycja niczym zaskoczyć - wnieść coś wartościowego do życia.

• Biznes
  • Rozwój osobisty
  • Ekonomia
  • Finanse
  • 1. Książki

Dodaj cytat z książki Dlaczego chcemy żebyś był bogaty