Dlaczego chcemy żebyś był bogaty

Tłumaczenie: Paweł Dereziński
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
Why we want you to be rich
biznes, finanse
Mac

Ludzie oczekują, że wybrani przez nich urzędnicy państwowi rozwiążą ich problemy finansowe. Ekipy rządzących się zmieniają, a przeciętny ciężko pracujący obywatel jest rozczarowany, że wybrany przez niego przedstawiciel nie spełnił jego oczekiwań. Donald Trump i Robert Kiyosaki nie są politykami. Napisali tę książkę jako przedsiębiorcy, inwestorzy i nauczyciele. Zamiast obiecywać, że...

Donald Trump i Robert Kiyosaki nie są politykami. Napisali tę książkę jako przedsiębiorcy, inwestorzy i nauczyciele. Zamiast obiecywać, że rozwiążą Twoje problemy, chcą, żebyś nie stał się ofiarą tych problemów. Nie oczekuj, że politycy i urzędnicy państwowi znajdą rozwiązania tych kwestii. Nie myśl, że należy Ci się pewne, zamożne i zdrowe życie. Donald i Robert chcą, abyś stał się bogaty, a także abyś był częścią rozwiązania problemów, przed którymi stoi Twój kraj oraz cały świat.

źródło opisu: http://bogactwo.ovh.org/

źródło okładki: Własne

Jeksal | 2016-07-02
Przeczytana: 17 maja 2016

Książka na początku nużyła mnie, potem się rozkręca i zaczynają się pojawiać "rady", które dają dużo do myślenia. ..jest jedno co łączy wszystkich ludzi, a mianowicie czas wszyscy mamy 168 godzin w tygodniu, tylko od Ciebie zależy jaką cześć czasu wykorzystasz na "rozwój"...
Polecam książkę.

PłotkaBiznesu | 2018-03-05
Przeczytana: wrzesień 2007

Być może wielu potencjalnych czytelników odstrasza współautor, który niewątpliwie potrafi przesadzać z autopromocją. Sam tytuł książki również nie jest idealny. Sądzę jednak, że to bardzo dobra książka, która jest w stanie otworzyć oczy i zmienić sposób postrzegania otaczającego nas Świata.
Nie ukrywam, że wypowiedzi Donalda były dla mnie o wiele ciekawsze i bardziej wartościowe od tych, które udzielał Robert. Książka ta zawiera wiele ciekawych przykładów "myślenia na wielką skalę" lub inaczej - śmiałego myślenia i podejmowania śmiałych decyzji przez Donalda.

gombrowitch | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Nie czytałem wcześniejszych książek Kiyosakiego ani Trumpa i dlatego jestem tym bardziej rozczarowany tą pozycją. Przede wszystkim książka mogłaby być o wiele krótsza (co najmniej o połowę). Dlaczego? Dlatego, że jakieś 30% treści to chamska reklama produktów Kiyosakiego (gier i kursów). Po kiego grzyba w książce, która ma niby czegoś nas uczyć, czytamy co kilka stron o jego pierdolonych klubach CASHFLOW i super edukacyjnych grach? No litości! Jest tu też dużo banałów typu: ucz się, ciężko pracuj, rób więcej, niż trzeba, bądź uczciwy i przyzwoity. Serio? Nie jest to może książka całkowicie pozbawiona wartości, ale ogólne wrażenie jest takie, że to chłam.

książek: 2003
Kamila | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Tak jak pisał @Adam w swoim komentarzu, tak i ja napiszę iż pozycja ta mnie rozczarowała. Oczekiwałam od niej za dużo i dlatego dużo mi brakuje.
Wszystko już dowiedziałam się z :Bogatego Ojca" więc tutaj nic nowego nie przeczytałam.

Adam Pioch | 2012-05-24
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

Rozczarowała mnie ta pozycja. Chyba zbyt wiele oczekiwałem. A tak naprawdę to chyba będąc po lekturze wszystkich "Bogatych Ojców" nie mogła mnie ta pozycja niczym zaskoczyć - wnieść coś wartościowego do życia.

Tomek Grande | 2012-11-30

Bardzo dobra pozycja. Polecam gorąco!

Tomasz | 2017-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Autorzy poruszyli bardzo ciekawy temat "wymierania" klasy średniej i zadają Czytelnikowi poważne pytanie: chcesz być bogaty, czy przyjmiesz postawę roszczeniową i nie będziesz w stanie funkcjonować za kilka lat? Bardzo poważny problem i warto naładować się choćby tą pozycją i zacząć działać.

Jake | 2019-01-16
Amanda Warecka | 2018-10-08