Tańczyć może każdy

7 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Katherina87 | 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik

Zostań szybko mistrzem tańca- zrobisz wrażenie na innych! Taniec jest lepszy niż aerobik- zyskasz świetną figurę! Jesteś singlem- w tańcu znajdziesz drugą połowę! Jesteś w związku- w tańcu Twój związek nabierze rumieńców! Zakochaj się w tańcu! Zatańcz jak gwiazdy!
Taniec towarzyski jest obecnie czymś znacznie więcej niż karnawałową rozrywką. Tańczymy przy każdej okazji, o każdej porze roku, na balach i zabawach, na wczasach, w lokalach i na świeżym powietrzu, na przyjęciach prywatnych. Taniec stał się obowiązkiem towarzyskim, trudno się obejść bez niego.
Minęły czasy, kiedy był przywilejem i domeną ludzi młodych; teraz tańczą wszyscy, bez względu na wiek. Tańczyć może każdy, kto potrafi chodzić bez pomocy laski. Ale i nawet taniec uleczy tych o lasce. Pamiętajmy, że taniec jest doskonałą rekreacją, atrakcyjnym wypoczynkiem po pracy i nauce, że wnosi on pogodny nastrój, ułatwia życie towarzyskie, pamiętajmy również, że taniec odmładza!
Uczmy się tańczyć, tańczmy kulturalnie,...

Marysieńka | 2012-01-05

Jeszcze w moich czasach licealnych istniała w Krakowie Szkoła Tańca Mariana Wieczystego. W 1978r. odebrał nagrodę miasta Krakowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury. Poradnik "Tańczyć może każdy" kupiłam wiele lat temu, przeczytałam i nawet próbowałam z jego pomocą nauczyć się sama przynajmniej podstawowych kroków róznych tańców. Niestety bez partnera to jest bezcelowe, do takiego wniosku doszłam i naukę zarzuciłam. Polecam go jednak wszystkim chcącym nauczyć się tańczyć, najlepiej aby korzystali z niego w duecie, bo tak jest skonstruowany, że rozpisuje zarówno podstawowy jak i rozszerzony program figur tanecznych wielu tańców od tanga i walca wiedeńskiego, przez rumbę, cha cha cha po fokstrota czy passodoble, dla obu partnerów równocześnie. Poradnik jest bardzo przejrzyście i zrozumiale napisany, rozrysowane są też kroki tancerzy na parkiecie...jednym słowem zawiera wszystkie dane do nauki tańca.
A jaka to świetna zabawa połączona z ruchem. Polecam!!!

Meowth | 2016-01-17
wisia10 | 2015-12-22