Nieuchwytna narzeczona

Okładka książki Nieuchwytna narzeczona Stephanie Laurens
Okładka książki Nieuchwytna narzeczona
Stephanie Laurens Wydawnictwo: BIS Cykl: Czarna Kobra (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Czarna Kobra (tom 2)
The Elusive Bride
BIS
2011-11-25
2011-11-25
Magdalena Sikorska
czarna kobra romans historyczny

Uwielbiam autorkę za serię o Cynsterach, ale niestety tutaj mocno się zawiodłam.
Nir zagrało nic, ani historia, ani bohaterowie, ani ich romans. Książka się strasznie dłużyła (męczyłam ją chyba z miesiąc),pomimo tego że miała potencjał. Bardzo lubię połączenie romansu i przygody, ale nie tutaj. Nie czułam też chemii między bohaterami.
Niestety, ogromny zawód jak dla mnie.

Niestety, ogromny zawód jak dla mnie.

Emily Ensworth od lat bezskutecznie szuka tego "jedynego". Zdesperowani rodzice wysłali ją nawet na pól roku do Indii, w nadziei na to, że spodoba się jej tu jakiś oficer. Nic dziwnego, że kiedy wreszcie, tuż przed powrotem do kraju, wpada jej w oko major Gareth Hamilton, Emily jest gotowa na wiele, by się upewnić, że to właśnie jego szukała. Nieświadoma faktu, że kandydat na jej ukochanego wypełnia niebezpieczną misję, Emily rusza jego tropem i wchodzi w drogę groźnemu kultowi Czarnej Kobry.

Super polecam!!

Super polecam!!

Spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Dostałam nudną i momentami pozbawioną logiki historię angielskiej damy, która niepomna na niebezpieczeństwa i trudy podróży, postanawia wyruszyć w ślad za mężczyzną jej życia - bo tak jej się wydawało.
Już pomijam fakt, że bohaterka praktycznie sama pchała się Garethowi w ramiona, ale kiedy czytałam walkę z Kultem, który wysyłał za nimi wyszkolonych bojowników, to przewracałam oczami i nieustannie wzdychałam. Serio? Ludzie, którzy zostali wyszkoleni do zabijania, po prostu ginęli z rąk niedoświadczonych ucieknierów. Jedynym ich godnym przeciwnikiem był Gareth. I wszędzie, gdzie się pojawili zdobywali licznych sojuszników, którzy im pomagali albo sprzedawali wrogów, by im pomóc.
Naprawdę nie sądziłam, że tak bardzo zawiodę się na tej książce, ale nie zamierzam skreślać całej serii. Chciałabym przeczytać jeszcze pozostałe tomy, żeby się przekonać, jak potoczy się sprawa z Czarną Kobrą i czy odkryją jej tożsamość.

Uff, jakoś przebrnęłam przez tą książkę! Zapowiadało się na ciekawą i egzotyczną przygodę a wyszło kiepsko. Wrażeń nie poprawia nawet lekki i urokliwy styl pisarski pani Laurens. Przez całą opowieść czytelnik grzęźnie w kółko powtarzających się zdarzeniach: ukrywanie się po gospodach i domostwach, szykowanie się do drogi i rozpakowywanie bagaży, ciągłe uzupełnianie zapasów na targowiskach, przesiadanie się z powozów na statki i z powrotem, wielokrotne potyczki z wyznawcami kultu Czarnej Kobry nie wnoszące nic nowego. Na początku było to całkiem interesujące, jednak później zrobiło się nużące. Oczekiwałam jakiegoś zwrotu akcji, jakiegoś odświeżenia. Niestety nie tym razem. Romans między bohaterami rozwijał się przewidywalnym torem bez niespodzianek. Szkoda.

To mi się nie zdarza zwykle przy romansach historycznych...
Jestem niezadowolona, wkurzona i sfrustrowana. Przygodę z twórczością pani Laurence zaczęłam od pierwszej części cyklu Czarnej Kobry. Była fajna, nie zachwycająca, ale można przeczytać. Sam pomysł cyklu mnie zachwycił. Czterech oficerów kończy służbę wojskowa, by przewieźć ważne dowody przeciw niebezpiecznemu kultowi który zabija gwałci i niszczy wszystko co się da. To są plusy. Starczyło ich na tylko jedną gwiazdkę więc ile jest minusów? DUŻO
Co mi przeszkadzało najbardziej?
Emili i jej ściganie faceta którego zobaczyła tylko raz, no bez jaj, ile można, kobieta powinna mieć jakąś dumę, przynajmniej w romansach historycznych.
Gareth i jego dziwne zachowanie, sami musicie przeczytać by się przekonać bo mi aż słów brakuje.
To że bohaterowie są niezniszczalni. Przejechali całą długą i niebezpieczną trasę nie spotkali żadnych piratów nie odnieśli żadnych poważnych ran żadnych strat w ludziach!! No wiem od rh nie mogę wymagać za dużo ale to już przesada!

To mi się nie zdarza zwykle przy romansach historycznych...

Akcja odbywa się w roku 1822 od 2 września do 20 grudnia tego samego roku.

Emily Ensworth – główna bohaterka – została wysłana do Indii przez jej rodziców, ponieważ jako 24-letnia dama musiała w końcu wyjść za mąż, za mężczyznę, który odpowiadałby jej wybrednemu gustowi. W tym egzotycznym kraju odwiedziła swoją rodzinę. Miała tam poznać dżentelmenów, by w którymś z nich odnaleźć tego jedynego. Sprawa się pokomplikowała, kiedy jeden z oficerów oddał jej list świadczący o istnieniu kultu Czarnej Kobry oraz o tym, kto jest jego przywódcą. Otrzymany list miała przekazać półkownikowi Delboroughtowi (czy jakoś tak). Oficer, od którego Emily dostała list zginął chcąc powstrzymać ludzi Czarnej Kobry podążających za ich orszakiem.

Po otrzymaniu listu i przeczytaniu go półkownik wiedział co zrobić. Siedzieli z Emily w barze i rozmawiali z nią. Między Emily a Garethem – obecnym przy stole – coś zaiskrzyło.

Następnego dnia Emily dowiedziała się, że czwórka oficerów obecnych przy stole w barze złożyła rezygnacje i wraca do Anglii. Dowiedziała się którędy płynie Gareth i „przypadkowo” ruszyła w tym samym kierunku. Kiedy wysiadła w porcie do którego również zmierzał Gareth ludzie na okręcie oficera dostrzegli członków kultu chcących zaatakować Emily. Gareth doskoczył do niej i pomógł się jej wyślizgnąć z tłumu bez uszczerbku na zdrowiu.

Od tamtej pory zaczęła się ich wspólna droga w walce z kultem. A co było dalej, dowiecie się po przeczytaniu tej inspirującej książki :)

Na początku akcja bardzo fajnie się rozwija, tak w połowie zaczynają się barwne opisy współżycia bohaterów, które na początku są fascynujące, a potem robią się – według mnie - nudne, bo występują za często. W książce jest czas, w którym Emily i Gareth kochają się każdego wieczoru. Ile razy mam czytać praktycznie to samo? Autor na siłę starał się oddać głębię ich więzi i za każdym opisem starał się coś zmienić, bardziej zaciekawić czytelnika. Zastanawiałam się czy nie pominąć tych fragmentów.

Jest to druga książka , którą w ostatnim czasie przeczytałam i która ma niecałe 500 str. Muszę stwierdzić pewne podobieństwo. Mianowicie nie na każdej stronie dzieje się coś, co zachwyca. Czasem autor opisuje skrupulatnie różne powtarzające się sytuacje, lub jest ich taki ogrom, że można się pogubić. Grunt, żeby nie stracić wątku.

Oprócz tej jednej rzeczy, chętnie polecam przeczytanie książki, bo jest tego warta. Jeśli tylko ktoś lubi czytać romanse z dreszczykiem emocji – zachęcam! Naprawdę warto.

Akcja odbywa się w roku 1822 od 2 września do 20 grudnia tego samego roku.

Ta część nie bardzo mi się spodobała. Przez 3/4 książki stale to samo
(członkowie kultu napadają główni bohaterowie się bronią). Naprawdę skróciłabym tę książkę o jakieś 300 stron. Akcja nawet ta szybsza nie bardzo mnie pociągała. Przebrnęłam przez tę pozycję bo to 2 część całości mam nadzieję, że kolejne będą ciekawsze.

Ta część nie bardzo mi się spodobała. Przez 3/4 książki stale to samo

"Nieuchwytna narzeczona" to druga część powieści autorstwa Stephanie Laurens składająca się na cykl Czarnej Kobry.
Tym razem mamy okazję śledzić podróż do Anglii drugiego z oficerów, majora Garetha Hamiltona. Tak jak w poprzedniej odsłonie, Hamilton rusza do ojczyzny trzymając w ukryciu dowód drastycznych działań Czarnej Kobry. Nawet nie spodziewa się, że będzie musiał walczyć nie tylko z członkami kultu. Którzy, nawiasem mówiąc, wykazują się wielką determinacją i nieustannie atakują majora i jego grupę, nie zważając na niebezpieczeństwo i ryzyko. Major będzie musiał także powalczyć z własnymi słabościami, które dadzą mu się we znaki, w momencie gdy na jego statek trafi Emily Ensworth. Ta dziewczyna doprowadza swoich rodziców do szaleństwa, bo nie jest w stanie związać się z żadnym kawalerem, twierdząc, że czeka na tego "jedynego". Gdy zdesperowani rodzice wysyłają ją do Indii, aby popracowała nad sobą i może znalazła ukochanego, nie wiedzą, na jak wielką zawieruchę trafi ich córka. Emily zostanie pod opieką Hamiltona, lądując tym samym w samym środku rozgrywki z członkami kultu Czarnej Kobry. Ale nic jej nie będzie straszne, gdyż wystarczy świadomość, że znajduje się w zasięgu mocnych ramion majora.
Czy Gareth Hamilton okaże się być tym "jedynym"? Czy uda się majorowi dotrzeć do celu? Kim jest Czarna Kobra? Na pewno na brak akcji w tej książce nie będzie można narzekać.

Jest to typowy romans historyczny z licznymi scenami walk i tych na polu bitwy i tych w zaciszu alkowy. Autorka bardzo rozwija sceny miłosnych zmagań i nie boi się nazywać rzeczy po imieniu.
"Nieuchwytna narzeczona" może niekiedy nużyć swą przewidywalnością, ale czytelnicy tego rodzaju gatunku chyba nie spodziewają się większych odstępstw od wzorca?
Podejrzewam, że jeśli sięgnęło się po tom I, to zapewne sięgnie się po tom II, choćby dla przekonania się, jak zakończy się ta historia. Zdecydowanie dla wielbicieli gatunku.

Świetna książka :) Jest akcja, miłość, niebezpieczeństwo, namiętność, przygoda :)
Polecam jak każdą książkę tej autorki :)

Polecam jak każdą książkę tej autorki :)

• Romans historyczny
  • Laurens Stephanie
  • Romanse historyczne
  • Stephanie Laurens
  • 2015

Dodaj cytat z książki Nieuchwytna narzeczona