Manga Kompletny Poradnik Rysowania

Wydawnictwo: KE Liber
poradniki

Jeśli pasjonujesz się rysowaniem mangi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już kiedyś naśladowałeś postacie z ulubionych komiksów czy animacji. Być może też stworzyłeś i opracowałeś własne postacie, a może nawet posługiwałeś się już jakimiś instrukcjami objaśniającymi każdy krok, by rysować postacie znajdujące się w tej książce.Interesujące, dynamiczne i czarujące postacie są istotą mangi, dlatego najlepiej właśnie od nich zacząć rysowanie w stylu manga. W którymś momencie zechcesz zapewne zrobić coś więcej ze swoimi postaciami, dlatego ta książka powie ci, jak umieścić postacie w różnych kontekstach, by podkreślić ich najlepsze cechy. Nauczysz się, jak projektować tła, komponować obrazy i opowiadać historyjki z twoimi postaciami. Niezależnie od tego, czy będziesz rysował futurystyczne fantazje, realistyczne miejskie opowieści, romanse czy horrory, zasady ożywiania postaci będą takie same mogą być przenoszone z jednego gatunku do drugiego. Dlatego możesz wiele nauczyć się z przedstawionych w tej książce ćwiczeń, ze wszystkich razem i z każdego z osobna nawet z tych, które nie dotyczą rodzaju postaci czy akcji, które głównie chciałbyś rysować.

Sofia | 2012-07-17

Bardzo słaba książka. Styl rysowania autora wcale nie przypomina stylu mangowego. Na większości ilustracji jest to raczej styl amerykańskiego komiksu, który dla mnie jest nie do zaakceptowania. Ten poradnik nie zasługuje nawet na to aby stac w pobliżu mang.

Ania | 2011-11-28

Lubię rysować mangi i uważam, że całkiem nieźle mi to wychodźi xD Chętnie przeczytam

Zuza | 2011-06-18

Hmm... Taki średni ten poradnik... ; ]