Jak moje dziecko może nauczyć się logiczno-matematycznego myśleniaa

Wydawnictwo: Jedność
poradniki

Dzieci od urodzenia mają kontakt z pojęciami matematycznymi. Nie zauważają tego, gdyż odbywa się to w formie zabawy oraz atmosferze radości. Rodzice mogą więc wspierać dziecko, nie stawiając zbyt wysokich wymagań, rozpoczynając naukę od układania przedmiotów według pewnych kryteriów, budowania wieży z klocków itp. Książka zawiera wskazówki, ćwiczenia, zabawy, które w odpowiedni sposób przygotują dziecko do szkoły. Przedstawione są sposoby planowania działań, zapamiętywania, opanowania orientacji przestrzennej. Przydatne mogą być także testy zawarte w książce. Dzięki nim można łatwiej obrać właściwy kierunek nauki swojej pociechy.

katecz | 2015-09-30
Przeczytana: 16 kwietnia 2017