Żelazna córka

Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Cykl: Żelazny Dwór (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Iron Daughter
julie kagawa, żelazny dwór
Wybredna Maruda

Nazywam się Meghan Chase. Od jakiegoś czasu przebywam w pałacu zimowych elfów. Jak długo dokładnie? Nie wiem. W tym miejscu czas nie płynie normalnie. Od kiedy utknęłam w krainie Nigdynigdy, życie w świecie zewnętrznym, świecie śmiertelników, płynie beze mnie. Jeśli kiedykolwiek się stąd wydostanę, jeśli uda mi się wrócić do domu, może się okazać, że od mojego zniknięcia minęło sto lat, a...

Nazywam się Meghan Chase.

Od jakiegoś czasu przebywam w pałacu zimowych elfów. Jak długo dokładnie? Nie wiem. W tym miejscu czas nie płynie normalnie. Od kiedy utknęłam w krainie Nigdynigdy, życie w świecie zewnętrznym, świecie śmiertelników, płynie beze mnie. Jeśli kiedykolwiek się stąd wydostanę, jeśli uda mi się wrócić do domu, może się okazać, że od mojego zniknięcia minęło sto lat, a cała moja rodzina i przyjaciele od dawna nie żyją.

Staram się nie myśleć o tym za często, ale czasami nie mogę się po prostu powstrzymać.

Zawarłam z zimowym księciem umowę – obiecałam, że jeśli on mi pomoże, pójdę z nim na Mroczny Dwór. Ale gdzieś tam, pośród upiornego pustkowia pyłu i żelaza, uświadomiłam sobie, że się w nim zakochałam…

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: wydawnictwoamber.pl

lady22 | 2019-04-14

Druga część tak samo ciekawa jak pierwsza, nawet bardziej. Oczywiście ,,mój ukochany Ash" zaintrygował mnie coraz bardziej. Trochę Puk mnie wkurzał, że ciągle stawał na drodze Megan i Asha, ale można go po części usprawiedliwić, że chciał dla Megan dobrze. Jestem ciekawa trzeciej części.

Ronnie | 2019-04-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

#teamPuk

Książka wciągająca, niezbyt skomplikowana trochę przewidywalna, aczkolwiek uczucie wykreowane pomiędzy Meghan a Ashem jest dla mnie bardzo naciągane i sztuczne. Autorka nie przekonała mnie tym shipowaniem.

satinification | 2018-11-12
Na półkach: Przeczytane, Romans Fantasy
Przeczytana: 2017 rok

Nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale niemal zawsze gdy w gre wchodzi trójkąt miłosny, mam ochotę nawrzeszczeć na główną bohaterkę, żeby wybrała tego drugiego... Poza tym książka cudowna. Lekko się czyta i trzyma w napięciu. Uwielbiam wielu bohaterów i to jak wykreowała ich autorka.

Martyna | 2018-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2018

Druga część wydaje mi się lepszą od pierwszej, akcja przebiega szybciej. Na szczęście nie jest tak że połowa książki to przypomnienie o tym co działo się w pierwszej części!

Po uratowaniu brata Meghan trafia , wg przyrzeczenia, na Mroczny Dwór. Tak to jest jak się rzuca obietnice na prawo i lewo 😉 w tym świecie nie można ich łamać. Nie zostaje tam jednak zbyt długo, bo najstarszy syn królowej Mab okazuje się zdrajcą, pośrednio przez niego ginie Sage. Meghan zmuszona jest uciekać, oczywiście towarzyszy jej Ash. W odpowiednim momencie pojawia się też Puck! Przecież nie mógł umrzeć i zostawić Meghan samej w NigdyNigdy, prawda? Miłość nie wybiera...

Dalej? Dalej jest coraz ciekawiej pojawia się Żelazny Koń (tak ten sam co wcześniej) , królowa Wygnańców i Wirus. Kto okaże się najgroźniejszy? Kto zostanie przyjacielem a kto wrogiem? To musicie przeczytać sami 😁😎

Crazyolka | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

NIe podoba mi sie ta skiażka

arrow18 | 2017-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Drugi tom serii "Żelazny Dwór" za mną. Wiem, że są kolejne części bądź dodatki, ale chyba jedynie zostaje mi poszukać ich w internecie, bo w bibliotece raczej ich nie znajdę a szkoda... No ale do rzeczy. Jak dla mnie drugi tom jest równi dobry jak pierwszy o ile nie lepszy. Dużo się dzieje, cały czas ktoś chce kogoś zabić, ogólnie jest akcja :), także czytelnik nie ma prawa się nudzić. Jedyne co nie do końca mnie usatysfakcjonowało to zakończenie : po cichutku liczyłam na happy end, coś w stylu: Księżniczka Letniego Dworu, Córka Króla Oberona i Książę Zimowego Dworu , Syn Królowej Mab, jakby się mogło wydawać wrogowie - zakochują się w sobie a oba Królestwa cieszą się z tego i zapada pokój na wieki wieków, ogólna impreza i te sprawy. Ale nie. Cóż muszę przyznać ,że tytuł Matki Roku raczej nie powędruje do Królowej Mab : nie dość, że zabili jej najstarszego syna, średni okazał się wichrzycielem i zdrajcą, który chciał zniszczyć całą Krainę Nigdynigdy, to na dodatek postanowiła...

Melanie | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Dwa dni! Przeczytałam ją w dwa dni, co już od bardzo dawna mi się nie zdarzyło. Od dłuższego czasu, nie znalazłam takiej serii, która tak by mnie oczarowała.
Nie da się tego przeciągać, trzeba przeczytać by poczuć to co ja.
Mam tylko jedno zastrzeżenie. DLACZEGO TRZECIA CZĘŚĆ I CZWARTA NIE ZOSTAŁY WYDANE W POLSCE?!! Nie mogę tego przeboleć, jednakże nie spocznę i przeczytam całość. Od czego ma się ebooki po angielsku :)

Magdalena Mostowska | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

Uwielbiam

Elilaya | 2016-05-10

Bardzo mi się podobało. Jak dla mnie świetna seria (jak na młodzieżówkę).
Zostałam zauroczona, czułam się jakbym była w bajce. Chcę więcej. :)

Grazka123 | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016