Naciśnij mnie

2019-01-01
2019-01-01
59 min.
Marta Tychmanowicz
gry i zabawy książka interaktywna

Okładka książki Dawno temu w Mamoko Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Dawno temu w M... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Niebieska niedźwiedzica Joanna Maria Chmielewska, Jona Jung
Niebieska nied... Joanna Maria Chmiel...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...

Wspaniała książka -gra która mój trzylatek przechodzi co najmniej raz dziennie. Należy wykonywać zadania opisane w książce w której narysowane są kropki. Niby nic a genialne. Bardzo kreatywne, uczy dzieci kolorów, stron i liczenia. Polecam dla rodziców 2-3 latków.

Świetna pozycja dla małych i dużych!

Czasem niewiele potrzeba, aby sprawić czytelnikowi radość. Trochę kolorowych kropek, potrząsania książką i dmuchania a zabawy jest mnóstwo.

Świetna pozycja dla małych i dużych!

Idealnie nadaje się do zajęć muzycznych prowadzonych w grupie. Zwłaszcza przy użyciu solfonków. Można dzięki niej wprowadzić pojęcie dźwięku, rytmu, wysokości, gamy. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Książeczki aktywizujące dostarczają dzieciom mnóstwa zabawy. Tym, którym z klasyczną literaturą nie po drodze udowadniają, że książki wcale nie są nudne i zbędne.
Wystarczy wziąć w ręce światowy bestseller pt. "Naciśnij mnie", aby przekonać się ile fajnych rzeczy można robić właśnie z książką.
Autor, Harvé Tullet, zadbał o to, by czas spędzony z jego książką wykorzystać w pełni efektywnie. Najmłodsi naciskają kropki, liczą je, obracają książkę w różne strony, potrząsają nią, dmuchają w jej środek, a nawet klaszczą z pełnym zaangażowaniem w małe dłonie. Genialne w swej prostocie prawda?
Myślę, że ciężko będzie znaleźć malucha, który nie wykaże zainteresowania tego rodzaju aktywnością.
Książeczka "Naciśnij mnie" pomaga ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość, koordynację ruchowo-wzrokową, motorykę, wspomaga utrwalanie nazw kolorów, a także wspaniale pobudza dziecięcą wyobraźnię.
To nasze kolejne spotkanie z twórczością autora i z pewnością nie ostatnie!

Świetna, "interaktywna" książka. Można się bawić w kółko z dzieckiem. Zastanawia tylko po co francuskie tłumaczenie w polskiej książce?

Znacie te wszystkie pomysły na kreatywne zabawy? 🎨 Zachwycają nas jako rodziców, czytamy o nich z zapartym tchem, po to by już za chwilę wcielić je w życie i godzinami bawić się ze swoją pociechą. 👧 Tylko, że kiedy skończymy o nich czytać, jesteśmy zbyt zmęczeni, żeby przygotować tę świetną kreatywną zabawę w naszym domu. 🫣

Och...

Zależy nam na rozwoju dziecka. Na tym, aby jego wyobraźnia szybowała po magicznych krainach, a kreatywność wychodziła poza wszelkie schematy. 🧠 Tylko, te wszystkie pomysły na zabawy nie są chyba dla nas. 🤔 Aż tu nagle... trafiamy na książkę o tajemniczym tytule "Naciśnij mnie". Zupełnie inna niż wszystkie, intrygująca, interaktywna? Szybko ląduje w naszym koszyku. 📖

Ach...

Kiedy otwieramy ją w domu, przecieramy oczy ze zdumienia. 🧐Kilka kolorowych kropek. Żółta, czerwona, niebieska. W różnych konfiguracjach. 🟡 Raz mniejsze, raz większe. 🔵 Raz ułożone w rządku, raz swobodnie rozrzucone. 🔴Hmm...

Na nasze kolana gramoli się maluch, który z prędkością światła łapie, o co tu chodzi. 🧒 Z radością naciska kropki, przekręca strony i emocjonalnie reagują na każdą aktywność kropek. 😊

Łał...

Biegniemy do sklepu. W pośpiechu chwytamy kolejną książkę "Och! Książka pełna dźwięków" - tego samego autora (Herve Tullet). 📚

Błysk w oku malucha, kiedy wyjmujemy ją z torby na zakupy mówi sam za siebie. Otwieramy.
Dzieje się magia. 🎉

Nagle ze skostniałej i przesiąkniętej nudą planety dorosłych, przenosimy się do pełnej dźwięków, nieograniczonej i radosnej przestrzeni dziecka. 👶 Ścigamy się z kropkami, skaczemy z nimi do basenu, rozbijamy bąbelki. 🔵 Śmiejemy się w głos, kiedy ryczymy jak lew piszczymy, jak myszka. 🦁 Skaczemy, kto szybciej, kto wyżej. Przewracamy oczami i mówimy w wymyślonym języku. 💬

Ale to wyczerpujące! Padamy sobie w objęcia, a chwilę później wycieramy łzę kapiącą z policzka. 👩 Odnaleźliśmy w sobie dziecko. 🧡 Wróciliśmy do niego. A może odkryliśmy je na nowo?

Drodzy Rodzice, książki Herve Tulleta łamią wszelkie standardy. Wychodzą poza schematy. Nie da się ich włożyć w literackie ramy. 💪Sięgnijcie po nie. 📓Obiecuję, że to będzie jedna z lepszych rzeczy, które zafundujecie swojemu dziecku...i sobie. 🙂

Och...

Zależy nam na rozwoju dziecka. Na tym,...

Wow, wow, WOW!!!!!!!! Zabawa z kropkami jest mega!

Wow, wow, WOW!!!!!!!! Zabawa z kropkami jest mega!

Mnie i mojemu dziecku średnio przypadła do gustu. Mimo to parę razy naciskałyśmy :) polecam dla dzieci z wyobraźnią

„Naciśnij mnie” Herve Tulleta to jedna z wielu jakie napisał. Ta jest odrobinę inna ponieważ jest dwujęzyczna polski-francuska. Jako, że totalnie nie znam francuskiego nie potrafię od żygać tekstu w tym języku, ale jeśli ktoś zna postawy to na pewno sobie poradzi.

Zabawa polega na śledzeniu kropek. Zaczyna się od jednej - żółtej. Następnie one się mnożą, pojawiają kolejne kolory a to wszystko za sprawą m Waszego dziecka, które wykonuje polecania z książki.

Absolutnie fantastyczna, chyba najlepsza jaką do tej pory mieliśmy okazję czytać z takiego rodzaju.

Małego czytelnika należy najpierw zapoznać z książkami. Niech się nimi bawią! Ale jak ? Hervé Tullet znalazł na to sposób! Rodzic czyta a dziecko naciska na kropki zgodnie ze wskazaniem. Po co ?
Po to by się bawić, by czarować, by kolejne strony przyniosły zaskoczenie. Polecam dla maluchów najlepiej takich które znają kolory by ich ta magia cieszyła jeszcze bardziej, strony nie są kartonowe mimo, że okładka twarda, więc tutaj już czytelnik musi mieć opanowane łapki a jeśli też uwielbia kropki to jest to interakcja dla niego!

całość

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Naciśnij mnie