Tajemnicze mikstury

Okładka książki Tajemnicze mikstury Maeve Friel
Okładka książki Tajemnicze mikstury
Maeve Friel Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Czarownica na praktyce literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czarownica na praktyce
Witch-in-Training: Brewing up
Zielona Sowa
2009-01-01
2009-01-01
Emilia Wojciechowska
dla dzieci fantastyka zaklęcia magia przygody

Czy każda czarownica musi być zła? Czy każda czarownica to stara wiedźma, której trzeba się bać?

Tym razem poznajemy Jessike, która jest uczennicą panny Stregi. Obie nie są typowymi, złymi czarownicami. To że czasem psocą, nie powoduje, że należy się ich obawiać. Nie. Tym razem to całkiem sympatyczne osóbki. Podczas nauki zaklęć, o czym zawsze marzyła Jessika, okazuje się, że nauczycielka, nie posiada wszystkich niezbędnych składników. Nie pozostaje im nic innego, jak tylko wybrać się na Rynek, gdzie będą mogły nabyć wszelkie niezbędne składniki. Jednak Rynek znajduje się na Samym Końcu Świata. W związku z czym, sprawa podróży wcale nie będzie taka prosta. Jessika była prawdziwą miłośniczką zarówno podróży, jak i zakupów, stąd zrozumiała była jej ekscytacja nową, nieznaną wyprawą. Początkowo podróż ograniczyła się do strychu, gdzie znajdowało się dosłownie wszystko. Lub prawie wszystko. Były tu zakurzone kociołki, stare walizki, szuflady nieotwierane od wieków oraz mnóstwo kotów, zamieszkujących to urokliwe miejsce. Po odszukaniu przez Panią Strege Ekwipunku Podróżnego, a to wcale do łatwych nie należało, obie panie mogły wyruszyć na odległy Rynek.

Jessika i panna Strega usadowiły się wygodnie na szczycie najwyższego z kominów i ukradkiem spoglądały na księżyc w kształcie rogala. Panna Strega przeleciała na stertę dachówek i ześliznęła się po nich, trzymając w wyprostowanej ręce siatkę na motyle. Jessika powoli wlokła się za nią, zastanawiając się po co im u licha te siatki.

Czy Jessika dowie się po co im były siatki na motyle, jaką autostradą będą zmierzać do celu i co spowoduje olbrzymi korek, który zdołają rozładować, dowiecie się sięgając po książkę o Czarownicy na Praktyce.

Książka jest naprawdę warta uwagi. Bardzo ciepła, pogodna historia z morałem w tle. Dodatkowo pięknie wydana, napisana dość dużymi literami, co zachęci młodych czytelników do miłego spędzenia czasu.

Dobra książka, duże litery.

Dobra książka, duże litery.

• Ulubione z dziciństwa
  • Martyna
  • Więcej niż raz
  • Przeczytane 2015r.

Dodaj cytat z książki Tajemnicze mikstury