Piraci w świecie grecko-rzymskim

Piracy in the Graeco- Roman World
978-83-60383-51-3
piraci, Grecja, Rzym,
literatura faktu

Pierwsza taka książka o piractwie! Niezwykle barwny historyczny portret piractwa w świecie antycznych Greków i Rzymian. Ta jedyna w swoim rodzaju książka bada początki i rozwój piractwa, jego wpływ na handel oraz relacje pomiędzy działaniami wojennymi a piractwem. Ocenia próby tłumienia piractwa przez ówczesne państwa i władców. Autor podejmuje niespotykaną dotąd w żadnym dziele dyskusję o...

Pierwsza taka książka o piractwie!
Autor podejmuje niespotykaną dotąd w żadnym dziele dyskusję o postrzeganiu piratów w wielkiej literaturze antycznej, w tym u Homera i Cycerona.

źródło opisu: www.replika.eu

źródło okładki: www.replika.eu