Kojący dotyk Masaż i refleksoterapia dla niemowląt i dzieci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"
poradniki

Masaż i refleksoterapia to dwa najbardziej znane i uzupełniające się nawzajem sposoby terapii dotykowej. Niemowlęta czerpią radość z dotyku, potrzebują i pragną go. Dla najmłodszych dzieci dotyk to język, który rozumieją i którym komunikują się z rodzicami. Wieloletnie badania wykazały, że dotyk odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju psychofizycznym dziecka. W wielu kulturach od zawsze masowano niemowlęta. Dzieci, u których stosowano tego rodzaju terapię, rozwijały się lepiej, były bardziej żwawe, mniej płaczliwe, szybciej rosły, lepiej spały. Masaże wzmacniają również więź między rodzicem a dzieckiem, co pomaga im być bardziej wrażliwym na potrzeby swojego maleństwa. W sytuacjach krytycznych w dużym stopniu wpływają uspakajająco. Książka ta pozwala rodzicom odkryć dobroczynne działanie masażu i uczy, jak krok po kroku stosować go w różnych sytuacjach. Delikatny masaż i refleksoterapia pomagają uśmierzyć ból dziecka między innymi w takich dolegliwościach, jak: kolki, ból zębów, ból ucha czy zwykły katar. To pozycja przydatna każdemu rodzicowi, który chce pogłębić swoją więź z dzieckiem.

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-11-12