Nauki don Juana: Wiedza Indian z plemienia Yaqui

Tłumaczenie: Adam Szostkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Nowej Myśli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Teachings of don Juan: A Yaqui Way of Knowledge
8371204248
Mglista

Pierwsza z cyklu książek Carlosa Castanedy opisujących jego podróż ku najgłębszym tajemnicom magii. Castaneda prowadzi nas poprzez ową szczelinę we wszechświecie dzielącą światło dnia od mroku, w świat nie tylko inny od naszego, ale i wyposażony w całkowicie odmienną strukturę rzeczywistości. Udaje mu się przerzucić most pomiędzy światem czarownika z plemienia Yaqui a naszym, między rzeczywistością zwyczajną a niezwykłą.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2003

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Edi_Edi | 2018-08-31

Przeczytane daaaaawno temu w ramach pracy zaliczeniowej na studiach :) Po angielsku. Nadal pamiętam, więc musi być dobra :)

Drostt | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Bardzo wątpliwa metodologia, zarówno w kwestii próby docenienia odrębności danej kultury, jak i właściwego stosunku naukowego. Drętwy styl, jednak nie przeszkadza w lekturze. Brak sensownych wniosków czy wskazówek dla postronnego czytelnika. Nie rozumiem, dlaczego ta książka zrobiła taką karierę, jest wysoce hermetyczna, a z drugiej strony nie wnosi nic nowego. Może próba opisania rzeczywistości niezwykłej jest dla kogoś czymś nowym, ale jeśli ktoś choćby wyjrzał za róg swojego schematu myślowego to o wieloświacie już wiedział. A jeśli nie wyjrzał, to ta książka wydaje się nienajlepszym jednak wstępem.

nexus | 2014-12-08

Traktuje to jako ciekawostkę antropologiczną. Nie polecam ani nie zniechęcam ale to raczej pozycja tylko dla zainteresowanych tematem szamanizmu.

Slowak | 2013-02-26

do opisu poszczególnych roślin super, dalej, co kto lubi.

Nassanael | 2018-07-10
Kessarath | 2018-04-24