Przyrodniczy plac zabaw

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Kiedy dziecko po raz kolejny prosi rodziców o zorganizowanie zabawy, ci najczęściej proponują mu bajkę w telewizji, kolorowankę, grę komputerową lub planszową. Propozycja wspólnego spaceru rzadko pada i zwykle nie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem. znudzone dzieci snują się po domu, wylegują na kanapie lub siedzą przed komputerem. Wspólnie spędzany czas może jednak wyglądać zupełnie inaczeja Wyobraź sobie dzieci wspinające się po rozłożystych gałęziach starego drzewa, budujące tamę z kamieni i patyków, robiące lalki z pszenicy, układające magiczne dywany z liści i kasztanów, wyplatające gniazda dla ptaków lub przyrządzające zapachowe mikstury z ziół. Tak wygląda zabawa na dworze: gry angażujące wyobraźnię, fascynujące przygody i uczucie nieskrępowanej wolności. świat za oknem to miejsce, w którym dzieci dokonują odkryć, zyskują pewność siebie, rozwijają wyobraźnię i poznają, co to ryzyko. Ta książka zachęci dzieci i dorosłych do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. zainspiruje do odkrywania środowiska naturalnego i podpowie, jak to robić. Większość przedstawionych tu propozycji zabaw można wykorzystać o każdej porze dnia i roku, niektóre przygotowano z myślą o konkretnych warunkach sezonowych. Wiosna łuki i strzały zabawa w kamuflaż Wielkanocne propozycje Sekretne miejsca Lato Tajemnicze łąki zapachy lata Naturalna tkalnia Tajemnicze zamki Jesień Jesienne kolekcje Domki dla elfów Leśne potwory Kolorowe korony zima śnieżne rzeźby Naturalne dekoracje Kryształowe mobile zimowe podchody zabawa przez cały rok Przyjęcia na świeżym powietrzu Gry po zmroku Przygody z zawiązanymi oczami Wyścigi łódek Dzikie kryjówki Wspinanie się na drzewa

godmyt | 2012-02-21
Przeczytana: 2010 rok

Książa bardzo ładnie wydana, mnóstwo zdjęć, kolorowa, zabawy podzielona ze względu na pory roku, co znacznie ułatwia odszukiwanie, interesujących nas w danym czasie, zabaw. Poprzez zabawę autorzy uczą poszanowania dla przyrody, rozbudzają w dzieciach ciekawość otaczającego świata i co najważniejsze- pokazują, że można dobrze się bawić bez komputera, o każdej porze roku. Sama zaczerpnęłam kilka pomysłów dla urozmaicenia swoich zajęć. Książka warta swej ceny. polecam!

Slavemaster | 2016-04-14
Majowa_Dziewczyna | 2015-09-22