Mars

Tłumaczenie: Adrian Markowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia Podboju Kosmosu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
978-83-7839-029-9
kosmos, sonda, NASA, planety
technika

Czerwona Planeta zawsze budziła fascynację ludzi. W XVIII wieku astronomowie doszli do przekonania, że Mars może być planetą podobną do Ziemi, co natychmiast zrodziło spekulacje dotyczące możliwości istnienia tam życia. Książka przedstawia historię badań Marsa, począwszy od chwili, gdy pierwszy raz spojrzano na niego przez teleskop, aż do dnia dzisiejszego, gdy eksploracja planety jest...

Książka przedstawia historię badań Marsa, począwszy od chwili, gdy pierwszy raz spojrzano na niego przez teleskop, aż do dnia dzisiejszego, gdy eksploracja planety jest prowadzona za pomocą sond i łazików. Przedstawia historyczne, trwające i planowane marsjańskie misje, a także wnioski płynące z badań i perspektywy eksploracji Marsa.

Książka z serii Historia Podboju Kosmosu (dodatek do czasopisma Wiedza i Życie).

źródło opisu: Prószyński Media, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Woody | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

Najlepsza książka z serii "Historia podboju Kosmosu" autorstwa Godwina. Ciekawie napisane i bogate w różnorodne szczegóły opracowanie dotyczące Czerwonej Planety. Tak oto mamy marsjańskie fakty - charakterystykę najważniejszych parametrów Marsa, całą historię planety, od wierzeń rzymskich, przez pierwsze, XVI-wieczne odkrycia, po czasy współczesne.
Następnie autor prezentuje amerykańskie misje badawcze Marsa. Tu pierwszy minus - wzmiankuje z obrzydzeniem o misjach radzieckich, które były wcześniejsze, gloryfikując USA na każdym kroku, czym tylko podkreśla zapóźnienie Stanów Zjednoczonych w każdym obszarze eksploracji Kosmosu i prym Związku Radzieckiego.
W drugiej części mamy bardzo dobre zdjęcia Marsa.
Nie obyło się bez literówek w tekście, ale przy piątej lekturze serii jakoś się przyzwyczaiłem...

Trojka | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Zdecydowanie najlepsza (póki co) odsłona tej serii, przedstawiająca historię badań nad czerwoną planetą. Mimo iż jest ona skrótowa, to zainteresowała mnie wystarczająco by poszukać innej publikacji na temat Marsa.

mercator | 2016-01-27
Na półkach: Książki, Przeczytane, Posiadam