Małżeństwo. Problem czy szansa. Pytania i odpowiedzi

Wydawnictwo: WAM
małżeństwo, komunikacja
poradniki

Celem tej książki jest ułatwienie wzajemnej komunikacji i porozumiewania się w małżeństwie i rodzinie. Zebrano w niej wiele pytań, jakie rodzą się pośród zwyczajnych zmagań z codziennością. Odpowiadając na nie, autorzy posiadający znaczące doświadczenie w pracy z narzeczonymi i małżeństwami, starają się wskazać kierunek myślenia i rozwiązywania konfliktów. Nie o samych jednak konfliktach i problemach jest tu mowa - książka stara się być też narzędziem służącym nie tylko jako pomoc w "sklejaniu rozsypanej mozaiki życia rodzinnego", lecz chce pomóc także w codziennym wzrastaniu w wierze i wzajemnym zrozumieniu. Nie są to recepty, "kucharskie przepisy na udany związek", ponieważ każde małżeństwo jest inne. Jest to garść pomysłów nie tylko na to, jak poradzić sobie z trudnościami, ale także jak z trudnych doświadczeń wyciągnąć pozytywną naukę.

Sabina | 2016-07-11
mka17t | 2014-07-08