Fuzje, przejęcia... : wybrane aspekty integracji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
biznes, finanse

Procesy fuzji i przejęć to jedne z najbardziej złożonych operacji w działalności każdego przedsiębiorstwa. Mimo, że w wielu wypadkach transakcje te przeprowadzane są z zegarmistrzowską wręcz precyzją, to bardzo często nie przynoszą one oczek8iwanych rezultatów. W praktyce zazwyczaj największą wagę przywiązuje się do aspektów prawnych, podatkowych oraz finansowych, zapominając o fazie integracji, która decyduje o tym, czy cały proces uznany zostanie za sukces, czy za porażkę. Faza ta wymaga precyzyjnych zmian w systemie zarządzania, reorganizacji i dostosowania zasobów majątkowych połączonych spółek, a także uwzględnienia czynnika ludzkiego oraz zastosowania specjalistycznych technik psychologicznych i zarządczych.

Chaoticreader | 2016-05-07
tytusdezoo | 2012-12-10