Anioły w moim życiu. Prawdziwa opowieść o pomocy i opiece istot anielskich

Okładka książki Anioły w moim życiu. Prawdziwa opowieść o pomocy i opiece istot anielskich Lorna Byrne
Lorna Byrne Wydawnictwo: Medium ezoteryka, senniki, horoskopy
2010-01-01
978-83-61987-16-1
Kaja Doroszewska
anioły ezoteryka

Przeczytałam i się zachwyciłam. Czytałam i płakałam, wzruszałam się, śmiałam. Lorna opowiada swoje życie od początku. Zawsze była uważana za niezbyt rozgarnięte dziecko, trochę upośledzone, a ona po prostu od dzieciństwa miała żywe i namacalne kontakty z Aniołami. Doświadczyła biedy i ubóstwa, gdy miała 14 lat rodzice zdecydowali, że już nie będzie chodzić do szkoły - traktowali ją inaczej, niż resztę dzieci. Mama była dla niej oschła i mało kochająca, lepszy kontakt miała z ojcem. Poznała swojego przyszłego męża, gdy pracowała u taty na stacji benzynowej, tak jak to jej ukazały anioły lata wcześniej. Razem z Joem kupili dom i stworzyli kochającą rodzinę. Całą historię czyta się z zapartym tchem, ja pochłonęłam w 2 dni.

Jeśli wierzysz w opiekę Aniołów w swoim życiu, to ta książka będzie jak miód na Twoje serce.

Najbardziej zapadła mi jedna myśl z tej książki - że w dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi wierzy/modli się/prosi o pomoc aniołów i że są tysiące bezrobotnych aniołów, którzy tylko czekają na nasz szept, westchnienie i już LECĄ :))

Polecam z serca 💓 💗 💖💓 💗 💖

Jak dla mnie ta książka jest fantastycznym remedium na wszystkie książki o wampirach i zombich. Jest o Aniołach i to już w mojej ocenie ją stawia w szczególnej grupie. Może ktoś się czepiać narracji, czy sposobu pisania, ale jak dla mnie jest to piękna pozycja pełna ciepła, a to ciepło ma inny wymiar.

Fenomenalna książka zachęcam do przeczytania :-D

Fenomenalna książka zachęcam do przeczytania :-D

„Anioły w moim życiu” Lorny Byrne to książka przedziwna. Na tym mogłaby zakończyć się recenzja, gdyż ciężko w sposób obiektywny do niej podejść. Jest to książka o podłożu religijnym, nie forsuje ideologii żadnej z nich, aczkolwiek kręci się wokół Boga i Jego wysłanników.

Autorka opisuje swoje życie od narodzin do momentu śmierci swojego męża. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt… że potrafi widzieć anioły! Mało tego, rozmawia z nimi i dzięki nim dokonuje małych cudów. Kolejną zadziwiającą rzeczą jest to, że jest to książka autobiograficzna, nie posiadająca według autorki ani krzty fikcji literackiej. I bardzo chciałbym w to wierzyć.

Wizja świata przedstawionego przez Panią Lornę jest bardzo piękna – każdej osobie, jeśli tylko poprosi, może pomóc anioł, a nawet cała ich masa. Oczywiście tylko na sposób, który pozwala Bóg, jednak nadal jest to bardzo pocieszające. Nie znalazłem niestety informacji dotyczącej potwierdzenia przez Kościół tej informacji. Myślę jednak, że jest to rzecz zbyt nieprawdopodobna, aby dochodzić jej prawdziwości lub jej zaprzeczać, pozostaje jedynie wierzyć.

Jeśli szukasz pocieszenia, brakuje Ci czegoś w życiu, pragniesz rozwinąć swoją sferę duchową, ale nie wiesz w którym kierunku – sięgnij po tą książkę. Jest napisana bardzo prostym językiem, który może być irytujący, lecz jeśli się chwilę nad nią pochylisz, będziesz w stanie dostrzec piękno i spróbować się przemóc, aby zawierzyć i czerpać radość z codzienności, z małych rzeczy. Książka zaskakująca, przekazująca dużo emocji i punktująca ludzkie słabości, i przede wszystkim, brak ufności w cokolwiek.

Dziwna książka. Napisana bardzo prostym językiem, często naiwna w odbiorze świata, skupiona na przewidywalnej i nudnej codzienności.
Mimo to jest w niej coś co skłaniało mnie do myślenia. Autorka od najwcześniejszych lat kontaktuje się z Aniołami, żyje zawieszona pomiędzy dwoma rzeczywistościami. Dla niej istoty anielskie są jak najbardziej realne, zresztą za ich namową zdecydowała się na opublikowanie swoich wspomnień. Żałuję że tak mało pisała o ludziach, którym pomogła, więcej możemy dowiedzieć się o jej życiu i o tym, jak anioły wpływały na nią.
Jeden wątek zastanawia mnie najbardziej. Pod koniec książki pojawia się postać nazywana przez autorkę Królową Aniołów. Jej nieskazitelny wygląd i promienna jasność, która ją otacza przypomniała mi relacje wszystkich osób, którym ukazała się Matka Boska. Aż sprawdziłam czy autorka rzeczywiście jest katoliczką, bo było dla mnie niewiarygodne, że wprowadza jeszcze jedną postać kobiecą w duchowość katolicką. Pojawiło się w mojej głowie pytanie - kim w takim razie jest Maryja? I czy słusznie oddajemy jej taki hołd, skoro być może wcale nie o nią chodzi?
Autorka nawołuje nas do modlitwy, niekoniecznie do praktyk religijnych i to też jest ciekawe przesłanie, które zresztą pokrywa się z tym co przekazywały inne osoby, które doświadczyły kontaktu z istotami pozaziemskimi.

Książka, która otwiera oczy. Prosta historia kobiety, która widzi anioły. Dostałam tę książkę w prezencie i jestem nią zachwycona. Polecam każdemu!!

Po przeczytaniu tej książki,pomyślałam :to fajnie,że mamy tylu opiekunów,że nigdy nie jesteśmy sami,zawsze możemy liczyć na ich pomoc,jeżeli tylko o nią poprosimy,książka dość dla mnie fantastyczna,a dlaczego?,ponieważ takie rzeczy się nie przytrafiają ludziom na co dzień,że widzimy jakieś anioły,czy zmarłych,dla mnie jest to trochę nie dorzeczne,oraz nie zrozumiałe,mimo tych wad,polecam tą książkę osobom ,które szukają pocieszenia oraz wsparcia w trudnych dla nich momentach :)

• Anioły
  • 2015