Tajemnice wielkich miast

Wydawnictwo: Publicat
poradniki

Prawie każde miasto skrywa jakąś mroczną tajemnicę związaną z jego historią, książka ta stanowi rodzaj przewodnika opowiadającego o zagadkach dotyczących najbardziej znanych w dziejach świata metropolii. Dowiemy się z niej m.in.: dlaczego Nerona podejrzewano o podpalenie Rzymu i z jakiego powodu mieszkańcy Krety przez wieki omijali ruiny pałacu w Knossos. Autorka oprowadzi nas również po łotrzykowskim Londynie z czasów królowej Elżbiety oraz kupieckim Gdańsku, odkryje świat carskich romansów i zbrodni Sankt Petersburga. Pozwoli nam też ujrzeć w innych świetle Tokio miasto dyplomatów i tajnych agentów służb specjalnych.

wardon | 2016-10-31
Przeczytana: styczeń 2009