Wyzwanie czytelnicze LC

Wolin w średniowiecznej tradycji skandynawskiej

Wydawnictwo: Avallon
978-83-60448-04-5
historia
BeArcik

Prezentowana książka omawia miejsce i rolę, jaką w poszczególnych staronordyckich przekazach odgrywał motyw Jomsborgu, powszechnie identyfikowanego z Wolinem. Autor z jednej strony szczegółowo omawia kolejne wątki, w których motyw ten pojawia się i odgrywa ważną rolę (legenda o Jomswikingach, założenie Jomsborgu, bitwa pod Hjorungavåg, bitwa w Øresundzie, najazd Magnusa Dobrego na Wolin). Z drugiej strony ukazane są w książce czynniki, które mogły potencjalnie wpłynąć na udział motywu Jomsborga w poszczególnych historiach oraz decydować o jego charakterze.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.wydawnictwoavalon.pl