Okładka książki Dziadek do orzechów i Król Myszy

G&P Oficyna Wydawnicza
typ
papier
Nikodem
7,01 (267 ocen i 24 opinie)

Opis książki

„Dziadek do Orzechów i Król Myszy” E.T.A. Hoffmanna to od wielu pokoleń jedna z najpoczytniejszych wciąż klasycznych powieści dla dzieci, choć napisana została prawie 200 lat temu. Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej krew w...

Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej krew walce z Królem Myszy, i o niewdzięcznej księżniczce Pirlipatce.. A wszystko to dzieje się w niezwykłej scenerii.
Powieść w nowym opracowaniu literackim Błażeja Kusztelskiego, opartym na starym wypróbowanym przekładzie Józefa Kramszytka, czyta się znakomicie. Dzięki współczesnemu stylowi i językowi baśń staje się bliższa wrażliwości i upodobaniom dziecka.
Polecamy to wydanie jako najlepszą z dotychczasowych polskich edycji tej powieści, w dodatku wzbogaconą pięknymi ilustracjami JANA MARCINA SZANCERA.

źródło opisu: okładka książki

Polecamy

Opinie czytelników
Danway | 2011-12-08
Przeczytana: 1993 rok

Niezwykle barwna baśń, w której sen i jawa miesza się w takich proporcjach, że nigdy nie wiadomo, co jest jawą a co snem... Czyta się ją niezwykle szybko i zapada w pamięć na wiele lat... Dla dzieci to naprawdę niesamowita lektura...

Emisunflower | 2013-12-16
Przeczytana: 2007 rok

Pełna magii książka , którą czytałam jak byłam mała , przy kominku , patrząc w ogień i marząc wyobrażałam sobie , jak piękne i cudowne są Święta Wigilii i Bożego Narodzenia . Podczas cudownego wieczoru wigilijnego Klara dostaje tajemniczy podarunek- Dziadka do Orzechów. Razem z nim dziewczynka odbywa fascynującą podróż do świata lalek, gdzie spełniają się jej wszystkie marzenia .

kasandra_85 | 2011-10-30
Przeczytana: październik 2011

Isadora | 2010-10-28

Cudowna baśń,która od wielu lat nieodłącznie kojarzy mi się z zapachem bożonarodzeniowej choinki i pieczonych pierniczków ; baśń pełna ciepła i niezwykłego czaru,które powinno poznać każde dziecko.

Mała Klara,córka radcy,nie może się doczekać bożonarodzeniowych prezentów.Kiedy wreszcie ojciec chrzestny Drosselmayer zaczyna je rozdawać,okazuje się,że jeden z prezentów nie budzi entuzjazmu wśród zebranych.Jest to Dziadek do Orzechów - niezbyt piękny,ale od razu przypada do serca dziewczynce,która po skończonym przyjęciu zasypia z nim w objęciach.
W tym momencie akcja wkracza w inny wymiar.Klara śni sen,którego główną bohaterką jest ona sama oraz Dziadek do Orzechów.
Przeżywają oni wiele niezwykłych przygód ; muszą walczyć z okrutnym Królem Myszy i jego wojskiem,podróżują po królestwie lalek,spotykają księżniczkę Pirlipatę,wysłuchują opowieści o orzechu Krakatuku...ten niesamowity sen ma swoją kontynuacje w majakach Klary,która ciężko choruje - jednak wszytko kończy się dobrze,zostaje te...

Witold | 2014-01-14

Nifelinord | 2010-12-09
Na półkach: Przeczytane, Na składzie
Przeczytana: 2001 rok

Hoffmann + ilustracje Szancera + Czajkowski + kubek gorącej czekolady = esencja świąt i dzieciństwa.

Przepiękna, wzruszająca i zarazem pouczająca opowieść. Hoffman bardzo plastycznie odmalował baśniową krainę i jej mieszkańców. Warto sięgnąć po tę klasykę literatury dla młodego czytelnika. A potem obejrzeć balet pod tym samym tytułem z czarowną muzyką Piotra Czajkowskiego.

Kiti | 2013-08-19

E.T.A. Hoffmann to klasyczny pisarz, którego książka została wydana prawie 200 lat temu.

Martynka i Frycek co roku na Wigilię otrzymywali specjalny prezent od wuja Grocmajera, który zawsze po zabawie oddawali rodzicom, aby nie uległ zniszczeniu. Tym razem było tak samo. Martynia zainteresowała się jednak dziadkiem do orzechów, który wieczorem, gdy była sama rozegrał straszną wojnę z Królem Myszy. Czy uszedł z niej zwycięsko? Czy to była jawa, czy tylko sen?

Za książkę wymieniłam się już kilka miesięcy temu, jednak zanim zabrałam się za jej czytanie minęło wiele czasu. W końcu jednak znalazłam chwilę i postanowiłam bliżej zainteresować się tą pozycją. Jest to powieść klasyczna, więc i język jest przystosowany do realiów epoki, w której powstało.

Przeczytanie baśni zajęło mi dość sporo czasu, jednak nie żałuję, że w końcu się na to zdecydowałam. W dzieciństwie zapewne poznałam tą opowieść, jednak przez lata fabuła znacznie i wyblakła. Dzięki temu wydaniu mogłam sobie przypomnieć.

Ilu...

Kiriza | 2013-03-24

Przeczytałam ostatnio. Tak by przypomnieć sobie dawne czasy. Gdybym dziś przeczytała pierwszy raz nie doceniłabym jej jak kiedyś.
Bajka wspaniała w dzieciństwie, pamiętam do dziś jak przeżywałam przygody Klary, jaka groza ogarniała kiedy zjawiał się okrutny Król Myszy,jaka była dzielna oddając zabawki w zamian za życie Dziadka do Orzechów.
Bajka inna niż pozostałe, gdzie baśń miesza się z rzeczywistością. A do tego oddany jest klimat dawnych świąt. Wyczekujące dzieci na choinkę , prezenty i wieczerzę wigilijną to też wspomnienie własnego dzieciństwa. Kiedyś wydawała mi się ta książka znacznie dłuższa.

Migotka | 2013-01-18
Przeczytana: sierpień 2011

Jedna z moich ukochanych baśni i zdecydowanie mój ulubiony balet. Polecam fanom Czajkowskiego, którzy chcą poznać literacką wersję oraz wszystkim dorosłym, którym świat baśni nie jest obcy.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica