Okładka książki Dziadek do orzechów i Król Myszy

G&P
typ
papier
Nikodem
7,03 (276 ocen i 24 opinie)

Opis książki

„Dziadek do Orzechów i Król Myszy” E.T.A. Hoffmanna to od wielu pokoleń jedna z najpoczytniejszych wciąż klasycznych powieści dla dzieci, choć napisana została prawie 200 lat temu. Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej...

Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej krew walce z Królem Myszy, i o niewdzięcznej księżniczce Pirlipatce.. A wszystko to dzieje się w niezwykłej scenerii.
Powieść w nowym opracowaniu literackim Błażeja Kusztelskiego, opartym na starym wypróbowanym przekładzie Józefa Kramszytka, czyta się znakomicie. Dzięki współczesnemu stylowi i językowi baśń staje się bliższa wrażliwości i upodobaniom dziecka.
Polecamy to wydanie jako najlepszą z dotychczasowych polskich edycji tej powieści, w dodatku wzbogaconą pięknymi ilustracjami JANA MARCINA SZANCERA.

źródło opisu: okładka książki

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Danway | 2011-12-08
Przeczytana: 1993 rok

Niezwykle barwna baśń, w której sen i jawa miesza się w takich proporcjach, że nigdy nie wiadomo, co jest jawą a co snem... Czyta się ją niezwykle szybko i zapada w pamięć na wiele lat... Dla dzieci to naprawdę niesamowita lektura...

Emisunflower | 2013-12-16
Przeczytana: 2007 rok

Pełna magii książka , którą czytałam jak byłam mała , przy kominku , patrząc w ogień i marząc wyobrażałam sobie , jak piękne i cudowne są Święta Wigilii i Bożego Narodzenia . Podczas cudownego wieczoru wigilijnego Klara dostaje tajemniczy podarunek- Dziadka do Orzechów. Razem z nim dziewczynka odbywa fascynującą podróż do świata lalek, gdzie spełniają się jej wszystkie marzenia .

kasandra_85 | 2011-10-30
Przeczytana: październik 2011

Isadora | 2010-10-28

Cudowna baśń,która od wielu lat nieodłącznie kojarzy mi się z zapachem bożonarodzeniowej choinki i pieczonych pierniczków ; baśń pełna ciepła i niezwykłego czaru,które powinno poznać każde dziecko.

Mała Klara,córka radcy,nie może się doczekać bożonarodzeniowych prezentów.Kiedy wreszcie ojciec chrzestny Drosselmayer zaczyna je rozdawać,okazuje się,że jeden z prezentów nie budzi entuzjazmu wśród zebranych.Jest to Dziadek do Orzechów - niezbyt piękny,ale od razu przypada do serca dziewczynce,która po skończonym przyjęciu zasypia z nim w objęciach.
W tym momencie akcja wkracza w inny wymiar.Klara śni sen,którego główną bohaterką jest ona sama oraz Dziadek do Orzechów.
Przeżywają oni wiele niezwykłych przygód ; muszą walczyć z okrutnym Królem Myszy i jego wojskiem,podróżują po królestwie lalek,spotykają księżniczkę Pirlipatę,wysłuchują opowieści o orzechu Krakatuku...ten niesamowity sen ma swoją kontynuacje w majakach Klary,która ciężko choruje - jednak wszytko kończy się...

Witold | 2014-01-14

Nifelinord | 2010-12-09
Na półkach: Przeczytane, Na składzie
Przeczytana: 2001 rok

Hoffmann + ilustracje Szancera + Czajkowski + kubek gorącej czekolady = esencja świąt i dzieciństwa.

Przepiękna, wzruszająca i zarazem pouczająca opowieść. Hoffman bardzo plastycznie odmalował baśniową krainę i jej mieszkańców. Warto sięgnąć po tę klasykę literatury dla młodego czytelnika. A potem obejrzeć balet pod tym samym tytułem z czarowną muzyką Piotra Czajkowskiego.

Grażyna | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Kiti | 2013-08-19

E.T.A. Hoffmann to klasyczny pisarz, którego książka została wydana prawie 200 lat temu.

Martynka i Frycek co roku na Wigilię otrzymywali specjalny prezent od wuja Grocmajera, który zawsze po zabawie oddawali rodzicom, aby nie uległ zniszczeniu. Tym razem było tak samo. Martynia zainteresowała się jednak dziadkiem do orzechów, który wieczorem, gdy była sama rozegrał straszną wojnę z Królem Myszy. Czy uszedł z niej zwycięsko? Czy to była jawa, czy tylko sen?

Za książkę wymieniłam się już kilka miesięcy temu, jednak zanim zabrałam się za jej czytanie minęło wiele czasu. W końcu jednak znalazłam chwilę i postanowiłam bliżej zainteresować się tą pozycją. Jest to powieść klasyczna, więc i język jest przystosowany do realiów epoki, w której powstało.

Przeczytanie baśni zajęło mi dość sporo czasu, jednak nie żałuję, że w końcu się na to zdecydowałam. W dzieciństwie zapewne poznałam tą opowieść, jednak przez lata fabuła znacznie i wyblakła. Dzięki temu wydaniu mogłam sobie...

Kiriza | 2013-03-24

Przeczytałam ostatnio. Tak by przypomnieć sobie dawne czasy. Gdybym dziś przeczytała pierwszy raz nie doceniłabym jej jak kiedyś.
Bajka wspaniała w dzieciństwie, pamiętam do dziś jak przeżywałam przygody Klary, jaka groza ogarniała kiedy zjawiał się okrutny Król Myszy,jaka była dzielna oddając zabawki w zamian za życie Dziadka do Orzechów.
Bajka inna niż pozostałe, gdzie baśń miesza się z rzeczywistością. A do tego oddany jest klimat dawnych świąt. Wyczekujące dzieci na choinkę , prezenty i wieczerzę wigilijną to też wspomnienie własnego dzieciństwa. Kiedyś wydawała mi się ta książka znacznie dłuższa.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku