Dziadek do orzechów i Król Myszy

Wydawnictwo: G&P
7,04 (282 ocen i 25 opinii)
tłumaczenie
nowe oprac. literackie Błażej Kusztelski na kanwie przekł. Józefa Kramsztyka
Nußknacker und Mausekönig
Nikodem

Inne wydania

„Dziadek do Orzechów i Król Myszy” E.T.A. Hoffmanna to od wielu pokoleń jedna z najpoczytniejszych wciąż klasycznych powieści dla dzieci, choć napisana została prawie 200 lat temu. Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej...

Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej krew walce z Królem Myszy, i o niewdzięcznej księżniczce Pirlipatce.. A wszystko to dzieje się w niezwykłej scenerii.
Powieść w nowym opracowaniu literackim Błażeja Kusztelskiego, opartym na starym wypróbowanym przekładzie Józefa Kramszytka, czyta się znakomicie. Dzięki współczesnemu stylowi i językowi baśń staje się bliższa wrażliwości i upodobaniom dziecka.
Polecamy to wydanie jako najlepszą z dotychczasowych polskich edycji tej powieści, w dodatku wzbogaconą pięknymi ilustracjami JANA MARCINA SZANCERA.

źródło opisu: okładka książki

• Z jednym wyjątkiem
  • 450 stron
  • Szturmując niebo
  • Złączeni
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Sekret Sonji

7,11 (9 ocen i opinii)
Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Collide
Gail McHugh

7,51 (370 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Shimik | 2015-06-12

Przepiękna historia o dziadku do orzechów i innych zabawkach a wśród nich jest miejsce jeszcze dla małej dziewczynki:) Jest to idealna książka dla dzieci zwłaszcza na czas zimowych świąt:) Spodoba się każdemu niezależnie od wieku i poglądów:) Polecam serdecznie!

Danway | 2011-12-08
Przeczytana: 1993 rok

Niezwykle barwna baśń, w której sen i jawa miesza się w takich proporcjach, że nigdy nie wiadomo, co jest jawą a co snem... Czyta się ją niezwykle szybko i zapada w pamięć na wiele lat... Dla dzieci to naprawdę niesamowita lektura...

Emisunflower | 2013-12-16
Przeczytana: 2007 rok

Pełna magii książka , którą czytałam jak byłam mała , przy kominku , patrząc w ogień i marząc wyobrażałam sobie , jak piękne i cudowne są Święta Wigilii i Bożego Narodzenia . Podczas cudownego wieczoru wigilijnego Klara dostaje tajemniczy podarunek- Dziadka do Orzechów. Razem z nim dziewczynka odbywa fascynującą podróż do świata lalek, gdzie spełniają się jej wszystkie marzenia .

kasandra_85 | 2011-10-30
Przeczytana: październik 2011

Witold | 2014-01-14
Na półkach: Aaa, Chcę przeczytać

Isadora | 2010-10-28

Cudowna baśń,która od wielu lat nieodłącznie kojarzy mi się z zapachem bożonarodzeniowej choinki i pieczonych pierniczków ; baśń pełna ciepła i niezwykłego czaru,które powinno poznać każde dziecko.

Mała Klara,córka radcy,nie może się doczekać bożonarodzeniowych prezentów.Kiedy wreszcie ojciec chrzestny Drosselmayer zaczyna je rozdawać,okazuje się,że jeden z prezentów nie budzi entuzjazmu wśród zebranych.Jest to Dziadek do Orzechów - niezbyt piękny,ale od razu przypada do serca dziewczynce,która po skończonym przyjęciu zasypia z nim w objęciach.
W tym momencie akcja wkracza w inny wymiar.Klara śni sen,którego główną bohaterką jest ona sama oraz Dziadek do Orzechów.
Przeżywają oni wiele niezwykłych przygód ; muszą walczyć z okrutnym Królem Myszy i jego wojskiem,podróżują po królestwie lalek,spotykają księżniczkę Pirlipatę,wysłuchują opowieści o orzechu Krakatuku...ten niesamowity sen ma swoją kontynuacje w majakach Klary,która ciężko choruje - jednak wszytko kończy się...

Nifelinord | 2010-12-09
Na półkach: Przeczytane, Na składzie
Przeczytana: 2001 rok

Hoffmann + ilustracje Szancera + Czajkowski + kubek gorącej czekolady = esencja świąt i dzieciństwa.

Kiriza | 2013-03-24

Przeczytałam ostatnio. Tak by przypomnieć sobie dawne czasy. Gdybym dziś przeczytała pierwszy raz nie doceniłabym jej jak kiedyś.
Bajka wspaniała w dzieciństwie, pamiętam do dziś jak przeżywałam przygody Klary, jaka groza ogarniała kiedy zjawiał się okrutny Król Myszy,jaka była dzielna oddając zabawki w zamian za życie Dziadka do Orzechów.
Bajka inna niż pozostałe, gdzie baśń miesza się z rzeczywistością. A do tego oddany jest klimat dawnych świąt. Wyczekujące dzieci na choinkę , prezenty i wieczerzę wigilijną to też wspomnienie własnego dzieciństwa. Kiedyś wydawała mi się ta książka znacznie dłuższa.

Przepiękna, wzruszająca i zarazem pouczająca opowieść. Hoffman bardzo plastycznie odmalował baśniową krainę i jej mieszkańców. Warto sięgnąć po tę klasykę literatury dla młodego czytelnika. A potem obejrzeć balet pod tym samym tytułem z czarowną muzyką Piotra Czajkowskiego.

Natala | 2011-07-13
Na półkach: Przeczytane, My pigeonhole