Okładka książki W odcieniach błękitu

Karen Kingsbury
typ
papier
kuzynka
7.72 (36 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Brad Cutler to wschodząca gwiazda jednej z nowojorskich agencji reklamowych. Ma wszystko, o czym można marzyć – sukcesy zawodowe, piękną i kochającą narzeczoną oraz bajkowo rysującą się przyszłość… I wtedy zaczynają go prześladować wspomnienia o dziewczynie z czasów ogólniaka. Utracona niewinność i decyzja, o której nie może zapomnieć. Musi raz jeszcze wrócić na wybrzeże, do Holden Beach, i odnaleźć swoją pierwszą miłość oraz przebaczenie, którego obydwoje tak bardzo potrzebują.

źródło opisu: http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/literatura-p...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
Ziraelka | 2012-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2012

"Każdy ma swoją historię".
Każdy z nas dźwiga brzemię jakiś trudnych doświadczeń, czasem są one tak bolesne, że nie pozwalają normalnie żyć. I o tym właśnie jest ta książka.

Bohaterowie powieści muszą uporać się z przeszłością, zmierzyć się z nią, co obejmuje kilka kroków: przemyśleć, przedyskutować, przemodlić i w końcu przebaczyć i uzyskać przebaczenie. Tę drogę podjął główny bohater Brad, co wymagało od niego nie lada odwagi, bo powrót do przeszłości zagroził jego świetlanej przyszłości.

Czasami podczas lektury zadziwiała mnie egzotyka praktyk religijnych bohaterów. Choć wierzymy w jednego Boga, to różnice między katolikami i protestantami w praktykowaniu wiary są bardzo duże.

Książkę polecam wszystkim, który wierzą i kochają!

Agnieszka | 2014-02-20
Na półkach: Beletrystyka, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2014

"Jeśli nie możesz zakończyć rozdziału,
to znaczy, że w tej historii musi być coś jeszcze."

Niezwykła książka. Poruszyła do głębi struny mojej duszy. Oczy napełniła łzami.
Autorka podjęła trudny temat, ale uczyniła to w taki sposób, że każdy z bohaterów powieści budził empatię i zrozumienie. Nikogo nie oceniała ani nie potępiała. Dodatkowo pięknie wpleciony został motyw wiary, chrześcijaństwa - ich wartości w ludzkim życiu. Takie książki to skarb.

cieplinka97 | 2014-02-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Pierwsza książka Karen Kingbury, którą przeczytałam. Wartościowa. Bardzo mi się spodobała. Mimo sprzecznych emocji daje do myślenia.

Katarzyna | 2012-11-24
Przeczytana: 17 listopada 2012

Wspaniała książka :) Bardzo wzruszająca polecam wszystkim i mam nadzieję, że przeczytam takich więcej.

Maciej | 2013-07-28

Wg mnie to książka mogąca zmieniać życie

justa | 2012-10-22
Przeczytana: 22 października 2012

Książkę przeczytałam i stwierdzam, że warto pochylić się nad tym tytułem. Skłania do przemyśleń i konfrontacji przekonań i wiary z tym co robimy i czym się kierujemy podejmując życiowe wybory.

andria | 2014-06-29
Przeczytana: czerwiec 2014

Piękna książka o uzdrawiającej mocy przebaczenia. Poruszyła do głębi moje serce. Polecam szczególnie młodym czytelnikom, którzy wkraczają w wiek dorosły.

justi | 2012-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Bardzo przewidywalna i na pewno nie można jej nazwać książką akcji. Zresztą nie o to w niej chodzi. Trochę rozwlekła, ale ma kilka ciekawych punktów.

aannaa | 2013-01-19
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 listopada 2012

Książka bardzo fajna. Szybko się ją czyta.

Vika | 2013-12-13

Dla młodzieży.