Okładka książki W odcieniach błękitu

Karen Kingsbury
typ
papier
kuzynka
7,42 (43 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Brad Cutler to wschodząca gwiazda jednej z nowojorskich agencji reklamowych. Ma wszystko, o czym można marzyć – sukcesy zawodowe, piękną i kochającą narzeczoną oraz bajkowo rysującą się przyszłość… I wtedy zaczynają go prześladować wspomnienia o dziewczynie z czasów ogólniaka. Utracona niewinność i decyzja, o której nie może zapomnieć. Musi raz jeszcze wrócić na wybrzeże, do Holden Beach, i odnaleźć swoją pierwszą miłość oraz przebaczenie, którego obydwoje tak bardzo potrzebują.

źródło opisu: http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/literatura-p...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
Ziraelka | 2012-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2012

"Każdy ma swoją historię".
Każdy z nas dźwiga brzemię jakiś trudnych doświadczeń, czasem są one tak bolesne, że nie pozwalają normalnie żyć. I o tym właśnie jest ta książka.

Bohaterowie powieści muszą uporać się z przeszłością, zmierzyć się z nią, co obejmuje kilka kroków: przemyśleć, przedyskutować, przemodlić i w końcu przebaczyć i uzyskać przebaczenie. Tę drogę podjął główny bohater Brad, co wymagało od niego nie lada odwagi, bo powrót do przeszłości zagroził jego świetlanej przyszłości.

Czasami podczas lektury zadziwiała mnie egzotyka praktyk religijnych bohaterów. Choć wierzymy w jednego Boga, to różnice między katolikami i protestantami w praktykowaniu wiary są bardzo duże.

Książkę polecam wszystkim, który wierzą i kochają!

Agnieszka | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

"Jeśli nie możesz zakończyć rozdziału,
to znaczy, że w tej historii musi być coś jeszcze."

Niezwykła książka. Poruszyła do głębi struny mojej duszy. Oczy napełniła łzami.
Autorka podjęła trudny temat, ale uczyniła to w taki sposób, że każdy z bohaterów powieści budził empatię i zrozumienie. Nikogo nie oceniała ani nie potępiała. Dodatkowo pięknie wpleciony został motyw wiary, chrześcijaństwa - ich wartości w ludzkim życiu. Takie książki to skarb.

cieplinka97 | 2014-02-23

Pierwsza książka Karen Kingbury, którą przeczytałam. Wartościowa. Bardzo mi się spodobała. Mimo sprzecznych emocji daje do myślenia.

Katarzyna | 2012-11-24
Przeczytana: 17 listopada 2012

Wspaniała książka :) Bardzo wzruszająca polecam wszystkim i mam nadzieję, że przeczytam takich więcej.

Maciej | 2013-07-28

Wg mnie to książka mogąca zmieniać życie

justa | 2012-10-22
Przeczytana: 22 października 2012

Książkę przeczytałam i stwierdzam, że warto pochylić się nad tym tytułem. Skłania do przemyśleń i konfrontacji przekonań i wiary z tym co robimy i czym się kierujemy podejmując życiowe wybory.

andria | 2014-06-29
Przeczytana: czerwiec 2014

Piękna książka o uzdrawiającej mocy przebaczenia. Poruszyła do głębi moje serce. Polecam szczególnie młodym czytelnikom, którzy wkraczają w wiek dorosły.

justi | 2012-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Bardzo przewidywalna i na pewno nie można jej nazwać książką akcji. Zresztą nie o to w niej chodzi. Trochę rozwlekła, ale ma kilka ciekawych punktów.

aannaa | 2013-01-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 29 listopada 2012

Książka bardzo fajna. Szybko się ją czyta.

Vika | 2013-12-13

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica